KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MEHMET AKİF ERSOY'U ANDI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, MEHMET AKİF ERSOY'U ANDI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu,  “ 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü ” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu konuya ilişkin mesajında şu görüşlere yer verdi;

“İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma gününün 100. yılında, merhum Şair Mehmet Akif'in "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" sözünü hatırlattı.

Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı’nın zor dönemlerinde Anadolu'yu karış karış dolaşmış, şiirleri ve yazıları ile milli mücadelenin manevi ve fikir cephesini inşa ederek, milletimize moral, cesaret ve ümit aşılamış, istiklal ruhunun iliklerimize kadar işlemesine vesile olmuştur.

 Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşı, Türk milletinin vicdanın ortak sesidir.

Özgürlük, bağımsızlık ve Milli Mücadele’nin en önemli belgelerinden biri olan İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması münasebetiyle, 4/5/2007 tarihli ve 5649 sayılı Kanuna 24/12/2020 tarihli ve 7261 sayılı Kanunla eklenen geçici 1’inci madde uyarınca, 2021 yılı İstiklal Marşı Yılı olarak kabul edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıldönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın müellifi Mehmet Akif Ersoy' u ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi şükranla ve saygıyla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39