KDZ. EREĞLİ'DE KORONAVİRÜS TABLOSUNDA AZALMA GÖZLEMLENDİ

KDZ. EREĞLİ'DE KORONAVİRÜS TABLOSUNDA AZALMA GÖZLEMLENDİ

Kdz. Ereğli'de hastanelerde Koronavirüs (Covid-19) tanılı hasta sayısında belirgin düzeyde azalma gözlendi.
Edinilen bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin Covid-19 Servisinde hasta sayısı 50’ye düşerken, yoğun bakımdaki hasta sayısı ise 5’e düştü.
Özel Echomar Hastanesinin servisinde Covid-19 tanılı hasta bulunmazken, aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde ise halen bir hastanın tedavisine devam ediliyor.
Özel Ereğli Anadolu Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde Covid’li hasta bulunmazken, hastanenin Covid-19 Servisinde ise 3 hasta tedavi görüyor.
Aynı hastanelerin 21 Aralık 2020 tarihindeki rakamlar ise ürkütücü boyutlara ulaşmıştı.
13 Aralık’ta, üç hastanedeki yoğun bakım üniteleri toplamda 48 hasta kabulü ile yüzde doluluk yaşanırken, 196 hasta da servislerde tedavi altında tutuluyordu.
23 Aralık 2020’deki rakamlara bakıldığında ise yoğun bakımdaki hasta sayısı 37’ye, servislerde tedavi gören hasta sayısı ise 141’e gerilemişti.

VEFAT SAYILARINDA DURUM NE?

Covid-19’a bağlı ilk ölümün yaşandığı 16 Nisan’dan 1 Aralık 2020’ye tadar 81 ölümün yaşandığı Karadeniz Ereğli’de, Aralık ayı sonuna kadar 100 ölüm vakası ile ‘pic’ yapan ölümler, yıl sonunu 181 rakamı ile tamamlamıştı.
Ülke genelinde de yükselişe geçen salgına karşı yeni tedbirlerin alınmasıyla vaka sayısındaki azalmalar, Covid’e bağlı ölümlere de yansıdı.
30 Ocak itibariyle 21 ölümün yaşandığı Karadeniz Ereğli’de, toplam ölüm sayısı da 202’yi buldu.

TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM

Genel hatları ile alınan tedbirlerin etkisi, vatandaşların da daha duyarlı hale gelmesiyle azalma gösteren Covid-19 vakalarında, yetkililer ise uyarılarını sürdürmeye devam ediyor.
Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, hemen hemen her açıklamasında, Sağlık Bakanlığınca belirlenen 14 kurala; özellikle de maske, hijyen ve sosyal mesafeye uyulmasının devamı önerisinde bulunuyor.

MUTASYON ENDİŞE YARATIYOR

Öte yandan, öncelikel İngiltere’de başgösteren ‘Coronavirüsün mutasyona uğramış hali ile hızlı bulaşı tehlikesi’ Türkiye’de de görülmeye başladı.
Yapılan açıklamalarda, Ülke genelinde 200’ü bulduğu ileri sürülen ‘Mutasyonlu Covid’e karşı vatandaşların daha da duyarlı olması isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39