Mehmet Akif, tiyatro ile anılacak

Mehmet Akif, tiyatro ile anılacak

Mehmet Akif, tiyatro ile anılacak

27 Aralık günü ölümünün 82. yılında anılacak olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u merkezine alan ‘Sürgün’ adlı tiyatro oyunu, 22 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, aynı gün saat 14.00’te çocuklar için “Neşeli Yuva” adlı Tiyatro oyununu da Ereğli’ye getiriyor.
Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yapım direktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini Fatih Kılıç ile Mustafa Odabaşı’ın yaptığı Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı (TİYSAV) tarafından sahnelenecek ‘Sürgün’ adlı tiyatro oyununu, 22 Aralık Cumartesi günü saat 19.00’da Kdz. Ereğli halkı ile buluşturacak.
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u merkezine alan Sürgün’de, Cumhuriyet’in ilanından sonraki dönemin koşulları bir istihbaratçının gözünden anlatılırken, Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisi ve insani yönü ele alınıyor.
Baturalp Dinçer'in yazdığı, kostüm tasarımında Reyyan Erdoğan, müziğinde ise Can Atilla’nın imzası bulunan 2 perdelik oyunda; İbrahim Öner, Fatih Altun, Aydan Çakır, Ergin Düzgün, Emre Akarsu, Serra Tankal, Ecem Yılmaz, Barış Çağlar, Ali Suvacı, Mustafa Haki Karakaya ve İbrahim Çığşar rol alıyor.
Öte yandan, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak çocuklar için aynı gün saat 14.00’te “Neşeli Yuva” adlı çocuk tiyatro oyunu AKM’de sergilenecek.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39