ROTARY KULÜBÜ'NDEN EREĞLİ DEVLET HASTANESİ'NE CİHAZ BAĞIŞI

ROTARY KULÜBÜ'NDEN EREĞLİ DEVLET HASTANESİ'NE CİHAZ BAĞIŞI

Karadeniz Ereğli kaymakamlığı, sağlık çalışanlarının Covid 19 ile mücadelesi amansız bir şekilde devam ederken hayırsever vatandaşların ve sivil toplum örgütlerin de bağışlarla sağlık camiasına olan desteklerini sürdürdüğünü bildirdi.

Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Rotary Kulübü’nün Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine 100.000 TL değerinde Transport Ventilatör cihazı bağışında bulunduğu belirtildi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Bu zorlu günler atlatılırken Karadeniz Ereğlimizde bulunan hayırsever iş insanları ve sivil toplum örgütlerinin Kamu Kurum ve kuruluşlarına yaptıkları bu tür bağışlarla süreç içinde mücadele edenlerin yanında olduklarını göstermeleri bizleri sevindirmektedir. Bu vesile ile bir kez daha bu süreçte destek olan Kdz.Ereğlili hayırsever iş insanlarına ve bugün bu Transport Ventilatör bağışını gerçekleştiren Kdz.Ereğli Rotary Kulübüne teşekkür ediyorum.”dedi.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Vildan Türkeli’nin konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

“Halkımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için yaptığımız çalışmalarla sürekli olarak hastanemizin tıbbi donanım ve iş gücü kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. Personelimiz bu zorlu sürecin ilk gününden beri gösterdiği özveri ile artan hizmet ihtiyacını başarı ile karşılamıştır. Ereğli’de bulunan hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütleri de hem cihaz bağışları hem manevi olarak yanımızda bulunmaları ile bizlere olan desteklerini en iyi şekilde göstermişlerdir. Onların bu duruşu bizim yorgunluğumuzu hafifletmiş motivasyonumuzu artırmıştır. Daha önce hayırsever vatandaşlarımız hastanemize Ventilatör ve Yüksek Akımlı Oksijen cihazı bağışında bulunmuşlardı. Bugün de Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü hastanemize  entübe hastaların transferinde kullanılmak üzere 1 adet Transport Ventilatör bağışında bulunarak hastanemizin tıbbi donanım kapasitesinin artırılmasına katkıda bulunmuştur. Katkılarından dolayı  Karadeniz Ereğli Rotary Kulübüne şahsım, çalışma arkadaşlarım ve Ereğli halkı adına şükranlarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39