Sakindere'nin çehresi değişecek

Sakindere'nin çehresi değişecek

Sakindere'nin çehresi değişecek

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Sakindere’de sürdürülen çalışmalarda alt yapı tamamlandı, ağaçlandırma ve üst yapı düzenleme çalışmalarına başlandı. Sakindere, bölgeye dikilecek 100 ağaç, oturma  grupları, çocuk parkı, açık hava spor aletleri, basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın da yapımıyla bambaşka bir görünüme kavuşacak.
Sakindere projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bölgede elektrik hatlarının yer altına alınması, alt yapı, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarının ardından yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına başlandığını söyledi.
Başkan Uysal, “Bağlık Mahallesi’nin özlemle beklediği proje kapsamında Su ve Kanalizasyon ile Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarını büyük ölçüde tamamlarken, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz de alandaki yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına başladı” dedi.
Sakindere Proje alanına ladin, köknar, piramit mazı, top akasya, top ligustrum türlerinin aralarında bulunduğu 100 ağaç dikileceğini, ayrıca ağaçlandırmanın yanı sıra alanda oturma  grupları, çocuk parkı, açık hava spor aletleri, baskebol, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın yer alacağını söyleyen Başkan Uysal, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz söz konusu çalışmaları 2 ay içinde tamamlayacak ve Sakindere bambaşka bir görünüme kavuşacak” dedi.

Haber Kaynağı, Recep Akkaya

Okunma Sayısı: 1110
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner4