AK Parti'de 2. Erdoğan dönemi başladı. Erdoğan 1414 oyla genel başkan seçildi

AK Parti'de 2. Erdoğan dönemi başladı. Erdoğan 1414 oyla genel başkan seçildi

AK Parti'de 2. Erdoğan dönemi başladı. Erdoğan 1414 oyla genel başkan seçildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bin 370 delegenin imzasıyla Genel Başkanlığa tek aday gösterildiği AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaklaşık 3 yıl önce Her bitiş yeni bir başlangıçtır diyerek ayrılmıştık. Şimdi 998 gün sonra yine aynı salonda, Evet, nerede kalmıştık diyerek bir aradayız. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bundan yaklaşık 3 yıl önce 27 Ağustos 2014te yine bu salonda sizlere Her bitiş yeni bir başlangıçtır diyerek, helalleşerek ayrılmıştık. Bu sadece hukuki bir ayrılıktı. Gönüllerimiz hiçbir zaman ayrı düşmedi. Sevinçlerimizi de hüzünlerimizi de hep tek yürek, tek kalp olarak yaşadık. İşte şimdi de tam 998 gün sonra yine aynı salonda, Evet, nerede kalmıştık diyerek yeniden bir aradayız. Cumhurbaşkanlığına aday olurken bunun bir hatime değil Fatiha olduğunu, yeni bir başlangıç olduğunu ifade etmiştik. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatihamızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz. ifadelerini kullandı.

/

AK Parti demokrasinin, değişimin teminatıdır

Geçtiğimiz 15 yılda Türkiyenin gündemi, öncelikleri, sıkıntıları, beklentileri değişmiştir. diyen Erdoğan, Değişmeyen yegane şey, tüm bunları karşılayabilen tek partinin AK Parti olduğu gerçeğidir. AK Parti, demokrasinin, değişimin teminatıdır. AK Parti reformun adresidir. şeklinde konuştu.

Erdoğan, Yarın milletimizin karşısında boynumuz bükük, mahcup durmaktansa bugün içerideki ve dışarıdaki alçakların karşısına dimdik dikilir, kaderimiz neyse ona rıza gösteririz.

/

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

Şu saatten sonra da ülkem, milletim için, ümmetimiz için, insanlık için hayırlı olmayan hiçbir şeyin bizim nezdimizde yeri yoktur, olamaz. Buradan milletime sesleniyorum, eğer bu kardeşiniz Tayyip Erdoğanın ülkesinin ve milletinin hayrına olmayan en küçük bir tavrını, davranışını, icraatını, sözünü duyarsanız, bugüne kadar yaptığı her şeyi bir kenara bırakın ve gereğini yapın. Böyle bir yanlışın içine düşen Tayyip Erdoğanın tüm hakları size helaldir.

/

Terör örgütünü ve destekçilerini çok daha zor günler bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Son zamanlanlarda ağır darbeler alan terör örgütünü ve silahla aralarına mesafe koymayan destekçilerini her bakımdan çok daha zor günler bekliyor. Türkiye, ayağındaki bu bölücü terör prangasından kurtulma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiyede başaramadıkları ihaneti komşu ülkelerde hayata geçirmenin çabası içinde olanların heveslerini inşallah oralarda da kursaklarında bırakacağız. dedi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

FETÖden PKKya ve DEAŞa kadar terör örgütlerinin, ihanet çetelerinin hiçbiriyle meselem şahsi değildir. Buradaki mesele ülkemizin ve milletimizin istiklali, istikbali, bekası meselesidir. Ortada şahsi bir mesele olmadığı için benim kimseyi affetmem veya cezalandırmam söz konusu olamaz. Her ne yapıyorsak milletimiz, ülkemiz için yapıyoruz. Unutulmamalıdır ki Türkiye, yaşadığı tüm badirelere rağmen hukuk devleti niteliğinden taviz vermemiş, geriye adım atmamış bir ülkedir. Dolayısıyla ne kadar ihanet içinde olurlarsa olsunlar, ne kadar alçalırlarsa alçalsınlar tüm terör örgütleriyle mücadelemizi hukuk içinde yürüttük, yürütüyoruz.

Olağanüstü halin kaldırılması konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olağanüstü halin kaldırılması konusu ile ilgili olarak, Benim ülkemde devlet yıkılmaya çalışılıyor ve biz 249 şehit veriyoruz, 2 bin 193 gazimiz var. Siz bize hangi yüzle olağanüstü halin kaldırılmasını soruyorsunuz. Kalkmayacak. Ne zamana kadar? Huzura, refaha kavuştuğumuz ana kadar. ifadelerini kullandı.

Süratle bir yenilenmeye gideceğiz

Şimdi hedefimiz, inşallah bu yıl sonuna kadar teşkilatlarımızda ciddi bir yenileşmeye gitmektir. diyen Erdoğan, İnşallah bu Olağanüstü Büyük Kongreyle beraber il, ilçe, belde teşkilatlarımızda süratle bir yenilenmeye gideceğiz. Ardından 6 aylık bir yol haritasını da halkımızla inşallah paylaşacağız. şeklinde konuştu.

ABnin iki yüzlü tavrına daha fazla tahammül etmek zorunda değiliz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliğinin artık ülkemizin ve milletimizin onurunu hiçe sayma noktasına gelen iki yüzlü tavrına daha fazla tahammül etmek zorunda da değiliz.diyerek, şunları kaydetti:

Avrupa Birliği ya bize verdiği sözleri tutar, serbest dolaşımı getirir, sığınmacılar için taahhüt ettiği yardımları gönderir, fasılların açılıp kapanması önündeki engelleri kaldırır ya da herkes kendi bildiğini yapar. Bizim tercihimiz her şeye rağmen yolumuza Avrupa Birliği ile devam etmektir. Burada kararı verecek olan Avrupa Birliğidir. 

Bu kongre AK Parti için yeniden diriliş kongresidir

Erdoğan, Bu kongre AK Parti için bir yeniden diriliş, yeniden kuruluş kongresidir. 3. Olağanüstü Kongremizle milletimize 2001den bu yana geçen zamanın bizi yıpratmadığını, tam tersine olgunlaştırarak daha büyük hizmetlere hazırladığını gösterme fırsatı yakaladığımıza inanıyorum. AK Parti sadece kendisine oy verenlerin değil 80 milyon vatandaşımızın tamamının partisidir. ifadelerini kullandı.

EFKAN ALA SÜRPRİZİ

MKYKda en dikkat çeken isimlerden biri sürpriz bir kararla İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala oldu. Ala, Erdoğanın partiye dönüşüyle birlikte MKYKya girdi.

ŞABAN DİŞLİ MKYKYA GİREMEDİ

MKYKya giremeyen isimler arasında da dikkat çeken bir isim vardı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya milletvekili Şaban Dişli, MKYKya giremedi. Dişlinin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli, FETÖ davasında tutuklu.

AK PARTİ MKYK LİSTESİ:

Binali Yıldırım

Abdülhamit Gül

Ahmet Sorgun

Ali Aydınlıoğlu

Asuman Erdoğan

Bekir Bozdağ

Berat Albayrak

Burhan Kuzu

Bülent Karakuş

Cahit Özkan

Cevdet Yılmaz

Çiğdem Karaaslan

Efkan Ala

Erol Kaya

Ethem Sancak

Fatih Şahin

Fevzi Şanverdi

Hacı Ahmet Özdemir

Hamza Dağ

Harun Karacan

H. Kübra Öztürk

Hayati Yazıcı

İbrahim Halil Yıldız

İsa Sinan Göktaş

E. Emrah Karayel

Jülide Sarıeroğlu

Mahir Ünal

Markar Esayan

Mehmet Emin Yılmaz

Mehmet Mehdi Eker

Mehmet Muş

Murat Baybatur

Mustafa Ataş

Mustafa Köse

Mustafa Savaş

Mustafa Şentop

Mustafa Yel

Nurettin Canikli

Öznur Çalık

Ravza Kavakçı Kan

Recep Uncuoğlu

Rumeysa Kadak

Süleyman Soylu

Tamer Dağlı

Vedat Demiröz

Yasemin Atasever

Zeki Aygün

Zelkif Kazdal

Zeyid Aslan

Zeynep Alkış

MKYKda olmayan isimler:

Galip Ensarioğlu

Mehmet Müezzinoğlu

Veysi Kaynak

Yasin Aktay

Şaban Dişli

Ayhan Ogan

Ayşe Sulak Köseoğlu

Edibe Sözen

Emine Nur Günay

Nükhet Hotar

Fatma Güldemet Sarı

Fazilet Dağcı Çığlık

Hüseyin Özbakır

Mahmut Kaçar

Yelda Erol Gökçan

Radiye Sezer Katırcıoğlu

Sema Ramazanoğlu

Serkan Bayram

Yaşar Karayel

Okunma Sayısı: 18372
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEKİR
BEKİR - 3 yıl Önce

İŞTE BUU.HAYIRLI OLSUN

SIRADAKİ HABER