Meclis Üyelerinden açıklama

Kdz Ereğli Belediyesi’nin 3 Eylül tarihinde yapılan meclis toplantısına katılmayarak tüm tepkilerine üzerine toplayan Ak Parti Meclis üyeleri, Yusuf Kalay, Mehmet Erdoğan, Sabri Dinç, Fevzi Ekşi, Hasan Pınarcık, Turgay Aydın ve Mustafa Şentürk ortak yazılı açıklama yayımladılar.

Meclis Üyelerinden açıklama

Kdz Ereğli Belediyesi’nin 3 Eylül tarihinde yapılan meclis toplantısına katılmayarak tüm tepkileri üzerine toplayan Ak Parti Meclis üyeleri, Yusuf Kalay, Mehmet Erdoğan, Sabri Dinç, Fevzi Ekşi, Hasan Pınarcık, Turgay Aydın ve Mustafa Şentürk ortak yazılı açıklama yayımladılar.

Ak Parti Meclis Üyesi Fevzi Ekşi tarafından 7 meclis üyesi adına gönderilen ortak yazılı açıklama şu şekilde; “Kamuoyunun yakından takip ettiği gibi AK Partiye mensup Kdz. Ereğli Belediye meclis üyeleri olarak bizler 03.09.2014 tarihli meclis toplantısına mazeret bildirerek katılmamıştık, bu mazeret dilekçeleri başkanımızın başkanlığındaki mecliste oy birliği ile kabul edilmiştir.Kdz. Ereğli Belediye başkanımız Sayın Opr Dr Hüseyin Uysal ın yaptığı yada birlileri tarafından zorla yaptırıldığı iddia edilen imzalı basın açıklamasında; Meclis toplantısına katılmayan meclis üyeleri hakkında yapılan çirkin iddialar karşısında bu açıklamayı yapmak zorunluluğu ve sorumluluğu doğmuştur. Bizler AK Parti meclis üyeleri olarak şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonrada gerek aile terbiyemiz, gerekse parti terbiyemiz, gerekse makama olan saygımızdan dolayı aynı üslupta cevap vermeyi uygun bulmuyoruz. Ancak şu kadarının bilinmesinde yarar vardır; Hiçbirimiz Kdz. Ereğli belediyesinden gerek kendimiz, Gerekse yakınlarımız için MAKAM, MEVKİ, KİŞİSEL HESAP VE MENFEAT gözetmemiştir. Böylesine çirkin iddiaları ortaya atanları ispata davet ediyoruz. Aksi takdirde en hafif deyimle bu iftira kampanyasını başlatanları müfteri ilan ediyoruz. Bu iftiralar kısa sure içersinde ispat edilmediği takdirde geniş kapsamlı bir basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirme hakkımızın olduğu da kamuoyu tarafından bilinmelidir. Bizleri bu tür karalamalarla suçlamaya çalışanlar ne tür bir oyun içerisinde iseler ergeç. Kdz Ereglı halkı öğrenecektir. Bizler Kdz Ereğli Belediyesinin Ereğli halkının seçtiği belediye başkanı tarafından yönetilinceye kadar bu davamıza devam edeceğiz. Kdz. Ereğli’nin değerli halkına hizmet etmek için çıktığımız bu kutsal görevden hiçbir baskı ve karalama kampanyası bizleri asla ve asla döndürmeyecektir. Tüm Kdz. Ereğli haklına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Okunma Sayısı: 1697
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefa
Sefa - 6 yıl Önce

Türkçe Meali: Onun, bunun yada kendi istediğini yapma. Bizim isteğimizi yap . Misal. Cöbek i yardımcı yapma. Bizim adamımızı yap.

yüksel
yüksel - 6 yıl Önce

siz kim tarafından yönetiliyorsunuz acaba fatıh çakırın dibinden ayrılmayın siz aferin size ne kadar güzel bişey yaptınız ereğli halkı sorar bunu hesabını sızden ama

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39