Ormanlı’nın tabanı Chp’dir

28 Haziranda Recep Ergün Başkanlığında yeniden oluşturulan Ormanlı CHP Belde teşkilatı Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldığı oyları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı oylarla çıtasını biraz daha yükseltti.

Ormanlı’nın tabanı Chp’dir

gundemeregli.com-28 Haziranda Recep Ergün Başkanlığında yeniden oluşturulan Ormanlı CHP Belde teşkilatı Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldığı oyları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı oylarla çıtasını biraz daha yükseltti.

Cumhuriyet Halk Partisi Ormanlı Belde Başkanı Recep Ergün,10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirerek,” Ormanlıda “Çatı adayın” aldığı oyların CHP’nin kendi oyları olduğunu ” ifade etti.

10 Ağustosta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Ergün, 22.Dönem Milletvekili Harun Akın, CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, İlçe ve belde yöneticilerinin elinden geldiğini yaptığını belirterek, Seçimin Adaletli bir seçim olmadığına vurgu yaptı.

Ergün,10 Ağustosta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ormanlıda uyumlu bir şekilde çalışılmadığını belirterek gazetemize yaptığı açıklamada, Önceden gelen parti içi anlaşmazlık yüzünden birlikte hareket edemedik, Bizler tabi ki de bundan dolayı rahatsızlık duyduk, ama ben belde başkanı olarak bu birlikteliği sağlayacağım, Bu süreçte sağ olsunlar, 22.Dönem Milletvekilimiz Harun Akın, CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanımız Hayrettin Kartal, İlçe yöneticileri Beldemize gelerek, Ormanlı’ da CHP’ye gönül veren arkadaşlarımız ve hemşerilerimiz ile birlikte ellerini taşın altına sokarak çalıştılar,” dedi.

“BU SEÇİM ADALETLİ BİR SEÇİM OLMADI”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Adaletli, Demokratik bir seçim olmadığı vurgusunu yapan Ergün, “Bir tarafta istifa etmeyerek devletin bütün yetkilerini kullanan AK Partinin adayı, diğer yandan hiçbir desteği olmadan 14 Siyasi Parti’nin kısıtlı imkânlarına rağmen desteklediği “Çatı aday” Sayın Ekmelledin İhsanoğlu, dolayısıyla Bu seçim adaylar arasında eşit ve demokratik seçim olmamıştır, Kimse seçimin adaletinden bahsetmesin ” şeklinde konuştu.

“ÇATI ADAY’IN ORMANLIDA ALDIĞI OYLAR CHP’NİNDİR”

Ormanlıda Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldıkları oyları, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde biraz daha yükselttiklerini ve “Çatı adayın” Ormanlı’ da aldığı oyun CHP’nin kendi oyları olduğuna dikkat çeken Ergün, Ormanlının tabanı CHP’dir, dolayısıyla seçimlerde Çatı Aday’ın Ormanlıda aldığı oylar CHP’nindir, sonuçta bu bir yarıştır, bu vesile ile bizleri bölgede destekleyen desteklemeyen tüm halkımıza teşekkür ediyorum “ dedi.

“ORMANLI’ DA NE KADAR MHP’Lİ VAR”

Tüm bölgede Selahattin Demirtaş’ ada oy çıkmasını sert dile eleştiren Ergün, Alaplı’da Ereğli’de, Zonguldak’ta beklenmedik şekilde oy aldılar, Ben şunu merak ediyorum Ormanlı’ da ne kadar MHP’li var, oyları nereye gitti.

“AK PARTİ BÖLGEDE HİÇ ÇALIŞMADI”

Diğer yandan AK Parti’yi de eleştiren Ergün, AK Partinin bölgede hiç çalışmadığını, Ormanlı ve Bölge Halkının yapılmayan Kızılcapınar yolu dolayısıyla’ da çok rahatsız olduğunu belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;” Kızılca pınar yolu çalışmalarına neden seçimden sonra başlandı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilmemesi durumunda yola başlanır mıydı? Merak ediyorum, Bu yol için zaten çok geç kalındı, bazı il genel meclis üyelerinin ihaleyi alan firmanın iflas ettiği yönündeki söylemlerini duyuyoruz, eğer böyleyse o zaman neden ihaleler sağlam firmalara verilmiyor” dedi.

Okunma Sayısı: 1337
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 06:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39