POSBIYIK ARSAYI SATMAKTAN VAZGEÇTİ

POSBIYIK ARSAYI SATMAKTAN VAZGEÇTİ

gundemeregli.com-Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Emniyet Müdürlüğü binası yanında bulunan belediyeye ait 2 dönüm arazinin ihalesinin ve satışının iptal edildiğini belirtti.

İlk etapta 30 Nisan tarihinde yapılması planlanan ihale konusunda Posbıyık, İl İlan Kurumu ile İhale Kurumuna gerekli iptal yazılarının gönderildiği ve resmi gazetede yayımlanarak belediye olarak bu arsayı satmaktan resmen vazgeçtiklerini anlattı.

Arsanın satışının durdurulması esnaflara da rahat bir nefes aldırdı. Bilindiği gibi belediye arsanın satışı için ilk ihaleyi 9 Nisan tarihinde yapmış, yalnız ihaleye giren olmamış ikinci ihale ise 30 Nisan tarihi olarak kararlaştırılmıştı. Bu süreç esnaflardan gelen talep doğrultusunda tamamıyla raftan kaldırılmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2013, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal Savaş
Ünal Savaş - 8 yıl Önce

BAŞTA KENDİ PARTİSİ CHP ??? OLMAK ÜZERE HİÇBİR SİYASİ PARTİ TARAFINDAN ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMLERDE YENİDEN ADAY GÖSTERİLME VE SEÇİLME ŞANSI SIFIR OLAN, SİYASETEN DE BİTMİŞ OLAN BİR KİŞİNİN GÖREV SÜRESİNİN BİTİMİNE ÇOK AZ BİR SÜRE KALA [ct]KAMU HUKUKU VE MENFAATLERİ [ct] AÇISINDAN BÖYLESİ BİR HATAYI YAPACAĞINI KESİNLİKLE DÜŞÜNMÜYORUM. BEN DÜŞÜNMEDİĞİM GİBİ KENDİSİNİN DE DÜŞÜNMEDİĞİNDEN EMİNİM.

HALİL BEY; SİYASETTE OLDUKÇA UZUN BİR DÖNEM SAYILABİLECEK 20 YILLIK SİYASİ DENEYİM VE TECRÜBESİYLE, SİYASETÇİ GEÇİNEN ÇOĞU SİYASETÇİYİ CEBİNDEN ÇIKARTIR. BU ARSAYI SATTIĞINDA GEREK KENDİSİNE VE GEREKSE EREĞLİ’YE NELER KAYBETTİRECEĞİNİN SONUÇLARINI ÇOK İYİ BİLİR. BU ARSA SATMA İŞİ BAHANEDİR. HALİL BEY, ARSA DEĞİL, SUNİ GÜNDEMLER SATMAKTADIR.

HALİL BEYİN, BU ARSA SATMA KONUSUYLA KDZ. EREĞLİ GÜNDEMİNİ MEŞGUL ETMEKTEKİ ASIL AMACI; KENDİSİNİN AGRESİF VE KAVGACI KİŞİLİĞİNDEN KAYNAKLANAN GEREK PARTİ, GEREK BELEDİYE VE BELEDİYE MECLİSİ İÇİ, GEREKSE BELEDİYE İLE OLAN DİĞER KURUMLARARASI SORUNLARI KAMUFLE ETMEK (GİZLEMEK), DİĞER YANDAN KDZ. EREĞLİ HALKINA DÖRT DÖNEMDİR VERMİŞ OLDUĞU AMA YERİNE GETİRMEDİĞİ HAYALİ SEÇİM VAATLERİNİ VE KDZ. EREĞLİ’NİN HER GEÇEN GÜN DAHA DA KÖTÜYE GİDİŞİNİN SEBEBİ OLAN KENDİ KAVGACI KİŞİLİĞİNDEN KAYNAKLANAN EKONOMİK VE SOSYAL SORUNLARI HALKA UNUTTURMAKTIR.

BÖYLESİ ÇIKIŞLAR, HALİL BEYİN İLK YAPTIĞI BİR ŞEY DEĞİL Kİ? BUNU HER ZAMAN YAPMAKTADIR. ÖRNEKLERİ DE ÇOKTUR.

ANLAYABİLENLEREEEEE…..

YERSE DİYECEĞİM AMA HERKESİN KARNI TOK VE İYİCE DOYDU. KİMSE YEMEZ ARTIK.

SAYGILARIMLA

“FESTİVALE (KARNAVALA) HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ´Yİ TÜKETMEKTİR.”
“BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.”
Ünal SAVAŞ - Kalite gönüllüsü, Quality volunteer
“Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Ali Suat ESER
Ali Suat ESER - 8 yıl Önce

DOĞRU TEKTİR. BU DOĞRU KARARA VARMANIZDAN DOLAYI SAN POSBIYIK´I KUTLUYORUM.
ASLINDA BİR DAHA GÜNDEME GETİRİLMEMEK KOŞULUYLA SATIŞTAN VAZGEÇİLSEYDİ DAHA UYGUN OLURDU. RAHAT BİR NEFES ALDIM EREĞLİLİ OLARAK.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39