Ahırdaki hayvanlar duvar kırılarak kurtarıldı

Ereğli´ de ahırda çıkan yangın mahalle halkına korku dolu anlar yaşattı.

Ahırdaki hayvanlar duvar kırılarak kurtarıldı
Ereğli´ de ahırda çıkan yangın mahalle halkına korku dolu anlar yaşattı. İtfaiye ekiplerinin yangına zamanında müdahalesiyle eve sıçramadan söndürülürken, ahırdaki hayvanlar duvar kırılarak kurtarıldı. 


Yangın Ereğli´ye bağlı Hamzafakıllı Mahallesi´nde Tekin Çimen´e ait ahırda meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangını mahalle halkı itfaiye ekiplerine haber verdi. Eve de sıçrayan yangında itfaiye ekipleri ilk olarak eve müdahale etti. Daha sonra ahırdaki yangın söndürülerek kontrol altına alındı. Kendisine telefonla haber verilen Tekin Çimen´in oğlu Erkan Çimen, mahallelinin de yardımıyla kırdığı ahır duvarından büyükbaş hayvanlarını ahırdan dışarıya çıkardı. Erkan Çimen gazetecilere açıklamasında, Telefonla aradılar ahır yanıyor diye. Hemen geldim ve ahırın duvarını kırarak hayvanları dışarıya çıkarttım. Hasar büyük. Ahır komple yandı dedi.

Dumana maruz kaldığı için yoğurt yedirilen Erkan Çimen kendisine müdahale için gelen sağlık ekiplerine durumunun iyi olduğunu söylemesi üzerine sağlık ekipleri olay yerinden ayrıldı. İtfaiye ve polis yangınla ilgili inceleme başlattı. Yangının kesin çıkış sebebinin ise yapılacak incelemeden sonra belirleneceği öğrenildi.
Okunma Sayısı: 904
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39