A.Ö.F sınavları Ereğli’ de yapılsın

23-24 Ocak 2016 tarihlerinde Ereğli A.Ö.F öğrencileri başta B.E.Ü. olmak üzere Zonguldak’taki çeşitli okullarda sınava girdiler. Sınava giren öğrencilerden İsmail ŞENTÜRK gerek kar nedeniyle sınavların ertelenmemesine gerekse A.Ö.F sınavlarının Zonguldak ta yapılmasına tepki göstererek Ereğli’ den Zonguldak’ a giden A.Ö.F öğrencilerinifacebook ortamında bir çatı altında toplamak için ‘’A.Ö.F SINAVLARI EREĞLİ’ DE YAPILSIN’ ismiyle grup açtı.

A.Ö.F sınavları Ereğli’ de yapılsın

23-24 Ocak 2016 tarihlerinde Ereğli A.Ö.F öğrencileri başta B.E.Ü. olmak üzere Zonguldak’taki çeşitli okullarda sınava girdiler. Sınava giren öğrencilerden İsmail ŞENTÜRK gerek kar nedeniyle sınavların ertelenmemesine gerekse A.Ö.F sınavlarının Zonguldak ta yapılmasına tepki göstererek Ereğli’ den Zonguldak’ a giden A.Ö.F öğrencilerinifacebook ortamında bir çatı altında toplamak için ‘’A.Ö.F SINAVLARI EREĞLİ’ DE YAPILSIN’ ismiyle grup açtı. Düzce de deprem olmasıyla İl olma hakkı elinden alınan Ereğli ve Ereğlili A.ÖF. öğrencileri kendilerine reva görülen bu muameleyi hak etmemektedir.
Yoğun kış şartları altında yaklaşık 1 metre karda bir çok öğrencinin sınavlara katılamadığı birçoğunun ise ölüm tehlikesi altında girdiği son sınavların hava şartlarının günler öncesinden böyle olacağı söylenmesine rağmen neden ertelenmediğini konunun muhatapları bu insanlara açıklamakla mükelleftirler. Yaşanan son hadiseler göstermiştir ki A.Ö.F sınavlarının Ereğli de olması bir keyfiyet değil bir zaruret haline almıştır. Başta şahsım olmak üzere şimdiden alt yapısı oluşturularak önümüzdeki yıl yapılacak olan A.Ö.F sınavlarının B.E.Ü. Ereğli Eğitim Fakültesinde yapılması için ilgilileri göreve davet ediyoruz. Üniversiteye giriş sınavlarının ilçemizde yapılmasına rağmen A.Ö.F sınavlarının ilçemizde yapılmıyor olmasını anlamakta güçlük çekmekteyiz.
Bu oluşuma destek sağlamak amacıyla sınava giren Ereğli, Alaplı, Gülüç ve civar köylerde yaşayan ve A.Ö.F öğrencisi olan tüm arkadaşlarımızı A. Ö.F sınavlarının ilçemizde yapılabilmesi ve konun muhataplarına sesimiz duyurabilmemiz için A.Ö.F öğrencisi arkadaşlarımızı facebook ortamında ‘A.Ö.F SINAVLARI EREĞLİ DE YAPILSIN’ grubu altında toplanmaya çağırıyoruz. Bu vesileyle engellilerden sınav harcı alınmasına son veren hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Okunma Sayısı: 796
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4