BBP takipsizlik kararına itiraz etti

BBP takipsizlik kararına itiraz etti

BBP takipsizlik kararına itiraz etti
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partisi teşkilatı yönetimi, helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasında takipsizlik kararı verilmesine itiraz etti. BBP’li yöneticiler Ereğli Adliyesi’ne gelerek açıklama yaptı.
BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Göksun-Kızılöz arasındaki Keş Dağı’nda helikopterinin düşürülerek şehit edildiğini belirterek, olaya ilişkin görülen davada takipsizlik kararı verilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Çelik, “Şehit liderimizin Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının 2009/4822 dosya ile Malatya Özel Yetkili Savcılığının soruşturma dosyasıyla ilgili bütün belgeler ve delilleri ortaya koyarak her şeyin net göründüğü, bütün delillerin helikopterin düşürüldüğünü, bunun bir kaza olmadığını, tamamen bir suikast olduğu ortadayken Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının tamamen etki altında kalarak takipsizlik kararı verdiğini değerli basın huzurunda kendilerini kınıyorum. Adaletin tecelli etmesi için vicdanlı, onurlu, kimlikli adaletin tekrar tesis edilmesi için yürekli hakim ve savcı arıyoruz. Herkes bilsin ki bir gün adalet onlara da lazım olacak. Bunun için biz de Karadeniz Ereğli Sulh Hakimliğine itiraz dilekçemizi beyan ediyoruz. Biz tamamen şüpheler giderilip, aydınlatılıncaya kadar, aileler, camiamız ve kamuoyu tatmin edilinceye kadar, hukuk gereğini yapana kadar bu işin peşini bırakmayacağız ve takipçisi olacağız” dedi.
BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ile beraberindeki parti yöneticileri yapılan açıklamanın ardından Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının 20 Haziran tarihli kovuşturmaya gerek olmadığına dair kararının kaldırılması için Kdz Ereğli Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz dilekçesi verdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39