BEÜ, sağlıkta kalite puanını yükseltti

BEÜ, sağlıkta kalite puanını yükseltti

BEÜ, sağlıkta kalite puanını yükseltti
BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanlığı’na bağlı bağımsız bir ekip tarafından hastaya kaliteli hizmet sunulması, hasta ve çalışan güvenliği standartlarına hastanede ne derece uyulduğu konularında değerlendirildi. Değerlendirme sonunda merkezin başarılı bir şekilde hizmet sunduğu tescillenmiş oldu. 

Her yıl Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan bağımsız bir ekibin yaptığı “Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri”nde hastanın hastaneye girişinden itibaren aldığı hizmetin kayıt altına alınması, hastaya kaliteli hizmet sunulması, hasta ve çalışan güvenliği standartlarına hastanede ne derece uyulduğu gibi konular değerlendiriliyor ve her bölüm kendi standartları çerçevesinde puanlamaya tabi tutuluyor. Bu bağlamda 7 Eylül 2016 tarihinde yapılan değerlendirme sonrasında Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2016 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri’nde 78,92 puan alarak kalitesini bir adım daha öteye taşıdı.

Özer; “Alınan bu sonuç, kaliteli hizmete ve hasta memnuniyetine verdiğimiz önemin göstergesidir”

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Sağlık, hayati önem taşıyan hizmetlerin verildiği bir alan olup, bu alanda tıbbi hizmeti tam ve eksiksiz vermek çok önemlidir. Bunun yanında, verilen hizmetin kalitesi, tıbbi hizmetlerin yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının sağlık tesislerinden memnuniyeti de bizim için önemli konulardır. Bölgenin en büyük ve en gelişmiş donanımlara sahip hastanesi olan BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, sadece Zonguldak’ın değil, çevre illerin de sağlık alanındaki ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Sağlık alanındaki yatırımlarımız artarak devam edecektir. Geçen yıl Üniversite Hastanemizde 397 bin hastaya hizmet verdik. Alınan bu sonuç, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kaliteli hizmete ve hasta memnuniyetine verdiğimiz önemin bir göstergesi olmuştur. Son yıllarda sağlık alanında yapılan yatırımların ve hastane personelinin gayretinin bir sonucu olarak kalitemizi yükseltmemizin gururunu yaşıyoruz. Bu hızlı ve istikrarlı büyümeye emek veren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan’ın ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimiz Başhekimi Doç. Dr. Bekir Hakan Bakkal’ın şahsında tüm yöneticilerimiz, öğretim elemanlarımız ve sağlık çalışanlarımızı kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum.”
Okunma Sayısı: 512
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39