Bütün imkanlar seferber edildi

Bütün imkanlar seferber edildi

Bütün imkanlar seferber edildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bartın’da yaşanan sel afeti sonrası hasarların giderilmesi için diğer kuruluşlara araç ve personel desteğini sürdürüyor.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bartın’da yaşanan sel afeti esnasında ve sonrasında hem personelleri ile hem de araç ve gereçleri ile bölgedeki çalışmalara destek vermeye devam ediyor. Özellikle Amasra ve Kurucaşile’de sel afeti esnasında mahsur kalan araçları ve vatandaşları kurtarmak için müdahale eden ekiplere personel ve araç desteği veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak çalışmaya devam ediyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ve Orman Genel Müdürlüğü’ne (OGM) ait iş makinelerini bölgede görevlendiren Bakanlık, Amasra’da Avara Köprüsü üzerinde mahsur kalan ve içinde 52 kişinin bulunduğu otobüs ile toplamda 9 kişinin bulunduğu araçların kurtarılmasını sağladı. DSİ’ye ait dozerler kurtarma çalışmalarına katılarak, Yahyayazıcı, Göçgün ve Göçgündemirci’ye ulaşımı sağlamak için kapanan yolların açılmasına yardımcı oldu. AFAD ekiplerine destek veren DSİ araçları ve personeli, gerek mahsur kalan vatandaşların kurtarılması, gerekse de zarar gören köprülerin tahkimatı için çaba sarf etti. Yine Bakanlığa bağlı OGM’ye ait iş makineleri de ulaşıma kapanan Bartın-Kurucaşile karayolunun açılması için Karayolları ekipleri ile birlikte çalıştı. Ayrıca Avara mevkiindeki vatandaşlara tankerle su götüren orman ekipleri, AFAD çalışanları için de 2 adet araç tahsis etti. Zarar gören yolların tamiri için de iş makinesi görevlendiren orman idaresi, sel afeti sonrası hasarların giderilmesi için diğer kuruluşlara araç ve personel desteğini sürdürüyor.

“Bütün imkanlar seferber edildi”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bartın’da yaşanan sel afetine kısa sürede müdahale edildiğini, can ve mal kaybının önüne geçilmesi için bütün imkanların seferber edildiğini belirterek, “Bartınlı vatandaşlarımız maalesef bir sel afetiyle karşı karşıya kaldılar. Biz Bakanlık olarak bu afetler yaşanmasın can ve mal kaybı olmasın diye dereleri ıslah ediyoruz, taşkınların muhtemel zararlarının önüne geçmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz hem personel hem de araç gereç yardımında bulunuyor. İnşallah en kısa zamanda yaraları sarıp insanlarımızı gündelik yaşamlarına döndüreceğiz” diye konuştu.

Okunma Sayısı: 540
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39