Canları feda eden gazilerimiz için...

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamlığı tarafından, Vatanları için canlarını feda etmekten çekinmeyen Gazilerimiz için 19 Eylül 2014 Cuma günü tören düzenlenecek.

Canları feda eden gazilerimiz için...

Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamlığı tarafından, Vatanları için canlarını feda etmekten çekinmeyen Gazilerimiz için 19 Eylül 2014 Cuma günü tören düzenlenecek.

19 Eylül 2014 Cuma Günü Atatürk anıtı önünde Kdz. Ereğli İlçe Kaymakamlığı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Kdz Ereğli Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği Başkanlığı ile Türkiye Harp Malulü ve Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanlığı çelenkleri sunulacak, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayacak olan programda Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şubesi Başkanı Temel Şahin ve Türkiye Harp Malulü ve Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapacak, Program Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Sıla Sümeyye Uğuz, Orhan Seyfi Orhon’un ”Gazimize” adlı şiirini okuması ile sona erecek.

“ŞEHİTLER ANITINA KARANFİLLER BIRAKILACAK”

Diğer Etkinlikler ise, Çelenk Sunumunun akabinde Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanlığı ve Türkiye Harp Malülü, Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanlığınca Protokol üyeleri ve Vatandaşların katılımı ile Atatürk Anıtı arkasında bulunan şehitler Anıtına karanfiller bırakılacak,

“ÇANAKKALE GAZİMİZ HÜSEYİN KAÇMAZ’IN KABRİNDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULACAK”

19 Eylül Cuma Günü saat:10.30’da Kdz. Ereğli Müftülüğünce Kestaneci Mahallesi Mezarlığında yapılacak olan programda son olarak, Çanakkale Gazimiz Hüseyin Kaçmaz’ın kabrinde Mevlid-i Şerif programı yapılacak, Mezarlıklarda Şehit ve merhum gazilerimizin kabirleri’ de ziyaret edilecek.

Okunma Sayısı: 948
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39