ÇATI EYLEMİ DÜN GECEDE DEVAM ETTİ

Kdz Ereğli´de çalıştıkları okul inşaatında 400 bin TL alacakları verilmediği gerekçesiyle dün öğle saatlerinde çatıya çıkan işçiler eylemlerini gece de sürdürdü

ÇATI EYLEMİ DÜN GECEDE DEVAM ETTİ
gundemeregli.com-Kdz Ereğli´de çalıştıkları okul inşaatında 400 bin TL alacakları verilmediği gerekçesiyle dün öğle saatlerinde çatıya çıkan işçiler eylemlerini gece de sürdürdü. İşçiler alacakları ödenene kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde yapımına 2011 yılında başlanan Fen Lisesi inşaatında 2 yıldır çalışan ve 400 bin TL tutarındaki paralarını alamadıkları gerekçesiyle dün öğle saatlerinde çatıya çıkarak eylem başlatan işçiler, eylemlerine gece de devam etti. Gündüz 4 kişi başlayan eyleme işçilerin arkadaşlarından bir kişi daha katıldı. 5 kişi ile birlikte geceleyin battaniyelere sarılarak yetkililerden çözüm bekleyen işçiler, alacakları ödenene kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi.
Taşeron firma sahiplerinden Mahmut Cincan, böyle bir eylemi yapmayı hiç istemediklerini ancak buna mecbur kaldıklarını söyledi. Cincan, “Eylemimizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Hakkımızı verinceye kadar eylemimize devam edeceğiz. Arkadaşlarımızla birlikte eyleme devam edeceğiz. Biz diğer arkadaşlarımızın mağdur olmasını istemedik. Henüz hiç kimsenin haberi yok. Ancak çalışan elemanlarımız duydukça sayımız artacaktır. Bizler hakkımız olanın devlet yetkilileri tarafından işveren firmadan alınarak bizlere verilmesini istiyoruz diye konuştu.
Çatıda eylem yapan işçilerden Ferhat Yılmaz da kendilerine yetkililerin ve bazı ilçe başkanlarının iki kez söz verdiğini ancak kimsenin sözünde durmadığını ve mağdur olduklarını söyledi. Yılmaz, “İşveren firma sahibinin 10 gündür peşinde koşturuyoruz. Akşama kadar sürekli bizi oyalıyor. Akşam da telefonunu kapatıyor. Ertesi sabah yine aynı şekilde peşinden gidiyoruz yine bir şey yok. En sonunda biz de bu yola başvurduk. Başka çaremiz yok. Devlet büyüklerimizden çare bekliyoruz. Hakkımızı istiyoruz. Başka da bir şey istemiyoruz dedi.
Öte yandan, okul inşaatının önünde itfaiye, 112 ambulansı ve polis ekipleri de bekleyişlerini sürdürüyor.
Okunma Sayısı: 884
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 06:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39