Dede torun barajda boğuldu

Baraj gölünde kayığın batması sonucu bir çocuk ve dedesi hayatını kaybetti.

Dede torun barajda boğuldu
gundemeregli.com-Düzce’ninYığılca ilçesine bağlı Aydınlar köyünde baraj gölünde kayığın batması sonucubir çocuk ve dedesi hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre, Hasanlar Barajı’nın biriktirdiği suyun ortasındaki adadafındık tarlası bulunan Ferhat Çiçek (76), torunları Hilal Çiçek (6) ve SümeyyeÇiçek (9) ile birlikte baraj gölünü geçtiği sırada içerisinde oldukları kayıksu alarak battı. O sırada Ferhat Çiçek’nin ulaşmaya çalıştığı tarladafındık toplayan Ahmet Otlu isimli vatandaş olayı görerek suya atlayıp 6yaşındaki Hilal Çiçek’i kurtardı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine hemenolay yerine gelen AFAD ekipleri, baraj gölünde Ferhat Çiçek ile torunu SümeyyeÇiçek’i arama çalışmaları başlattı.
Olayın görgü tanığı Ahmet Otlu ile arama çalışması yapan AFAD ekipleri kısasürede dede ile torunun cesetlerini su altı kamerası ile tespit etti. Ardından dedeile torunun cansız bedenleri AFAD ekipleri tarafından sudan çıkartılarak kıyayagetirildi. Bu sarada Çiçek ailesi sinir krizleri geçirdi.
Olayın görgü tanığı Ahmet Otlu, “Fındık tarlasında fındık toplarken kayığınbattığını gördüm. Hemen göle atlayarak çocuklardan birini çıkartabildim. Dedeile diğer kıza ulaşamadım” dedi.
Cesetler otopsileri yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Okunma Sayısı: 1353
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 06:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39