Denizin kirlenmesine tepki gösterdiler

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin ve yönetim kurulu ile birlikte çöp döküm alanı olarak kullanılan alanın denizle birleştiği noktada denizin kirlenmesi ile ilgili sorunun yetkililer tarafından tespit edilerek Zonguldak halkına kazandırılmasını istedi.

Denizin kirlenmesine tepki gösterdiler
Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin ve yönetim kurulu ile birlikte çöp döküm alanı olarak kullanılan alanın denizle birleştiği noktada denizin kirlenmesi ile ilgili sorunun yetkililer tarafından tespit edilerek Zonguldak halkına kazandırılmasını istedi. 

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin ve yönetim kurulu ile birlikte Kozlu Sahil yoluna bulunan çöp döküm alanı olarak kullanılan alanda gazetecilere açıklamada bulundular. Denizin kirlenmesi ile ilgili sorunun yetkililer tarafından tespit edilerek Zonguldak halkına kazandırılmasını isteyen Sezgin, Kent konseyi olarak her ay tespit edilen bir soruna dikkat çekeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Zonguldak kent konseyi olarak kentimizdeki sorunlara farkındalık yaratmak amacıyla her bir konu ile Zonguldak kamuoyunun karşısında olacağız Bildiğiniz gibi geçtiğimiz at gündemimizde yaklaşık 1 aydır yapımı devam eden Ankara köprüsü bulunmaktaydı. Bugün geldiğimiz noktada Ankara köprüsü için yaptığımız basın açıklamamız ve ardından yaptığımız Kastamonu bölge müdürlüğünü ziyaretimiz sonrası bize söz verildiği gibi köprü trafiğe açılma aşamasındadır. Bundan sonra Kent konseyi olarak her ay şehrimizin bir sorununu yerinde dile getirerek konuya dikkat çekeceğiz. Konunun ne olacağını sivil toplum kuruluşlarından vatandaşlarda ve kendi tespitlerimiz arasından öncelik sırasına göre belirleyeceğiz. Bugün dikkat çekmek, çağrı yapmak istediğimiz konu on yıllar boyu şehrimizin çöp dokum alanı olarak kullanılan bu alanın denizle birleştiği noktada ortaya çıkan denizin kirlenmesi ile ilgili sorundur. Artık çöp dökümü yapılmayan ancak yıllardır dökülen ve üzeri hafriyat ile kapatılmış bulunan bu alanda gördüğünüz gibi özelikle denizin dalgalı olduğu günlerde çöpler maalesef denize karışmaktadır. Zonguldak olarak denizlerimizin temiz olması için yurt dışından alınan 17 Milyon Euro kredi ile yapılan ve yaklaşık 2 yıl süren arıtma tesisi Projesi gerçekleşmesinden sonra Denizlerimizin daha temiz olması insanlarımızın daha temiz sahillerden faydalanması beklentimiz artmıştır. Ancak özellikle Kozlu Sahilinden ılıksu mevkiine kadar denizimizin kirlenmesine sebep olan bu alandaki sorunun çözülmesi gerekmektedir. Zonguldak halkı artıma tesisi projesi için 2 yıl yolların kazılması sebebiyle sıkıntı yaşamıştır. Ayrıca yerel yönetimler için önemli sayılabilecek bir kaynak bu projeye aktarılmıştır. Böyle bir durumda temiz deniz beklentisi halkımızın hakkıdır. Sayın Valimize ve sayın belediye Başkanımıza çöp alanının denizi kirletmesini önleyecek önlemlerin alınması için çağrıda bulunuyoruz. Konu ile ilgili teknik elemanların yerinde yapacakları etüt sonucu en uygun olan yöntemin belirlenerek dalgalar sebebiyle çöplerin karışmasını engelleyecek sistemin burada hayata geçirilmesinin sağlanmasını istiyoruz. Önümüzdeki ay başka bir konuda ve yerinde yapacağımız basın açıklamamızla şehrimizin sorunlarına dikkat çekmeye devam edeceğiz. Bu konuda herkesten biz önerilerini ve sorunları iletmesini bekliyoruz.”
Okunma Sayısı: 676
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39