Doğalgazda indirim müjdesi

Doğalgazda indirim müjdesi

Doğalgazda indirim müjdesi

Enerji ve Tabii KaynaklarBakanı Berat Albayrak, doğalgaza yüzde 10 indirim yapılacağını duyurdu..

Enerji ve Tabii KaynaklarBakanı Berat Albayrak, doğal gaz indirimiyle ilgili, 1 Ekimden başlamaküzere hem tüketiciye hem sanayiye yüzde 10 olarak indirim yansıyacakdedi.

Enerji veTabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna(EPDK) yaptığı ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Bakan Albayrak, doğal gaz indirimiyle ilgili, Hali hazırda karar imzanoktasına gelmediği için süreç tamamlanmadı. Ancak vatandaşımıza kış gelmedensüreci başlatacağımızı söylediğimiz için 1 Ekim itibariyle doğal gazda hemtüketiciye hem sanayiciye bu indirim yüzde 10 olarak yansıyacak dedi.

Enerji veTabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektriğe de zam olmayacağınıbelirterek, Zam yok fakat fiyatta düşme olabilir. Bugün itibariyle ifadeetmekten mutluluk duyuyoruz. Elektrikte zam öngörmüyoruz. Keşke İranla dahaönceden konuşsaydık, yıllar yıllar sürmeseydi. Yılbaşı itibariyle kazandığımızkararı imzalanacağı bir süreç bu. Bu kesinleşince detaylar konuşulacak.İndirimin yansımasıyla ilgili sorun yok diye konuştu.

Okunma Sayısı: 674
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39