Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Babal´dan eleştirilere yanıt

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Babal´dan eleştirilere yanıt

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Babal´dan eleştirilere yanıt
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ziya Babal, FETÖ/PDYye finans desteği sağladığı gerekçesiyle Milli Eğitime devredilen kolej binalarının İmam Hatip Lisesi yapılmasına karşı çıkanları eleştirdi.
Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ziya Babal, FETÖ/PDYye finans sağladığı gerekçesiyle el konulan ve Milli Eğitime devredilen kolej binalarının imam hatip okulu yapılmasına karşı çıkanları eleştirdi. Babal, “Ülkeyi cuntaya, ihanet şebekelerine teslim etmeyen aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, gazilerimize yüce Allah’tan şifalar diliyoruz” dedi.
Babal, son zamanlarda bazı siyasi parti ve STK temsilcilerinin FETÖ/PDYye finans sağladığı gerekçesi ile kapatılan kolej binalarının imam hatip okulu yapılmasına yönelik eleştirilerinin haksız ve temelsiz olduğunu vurguladı. Babal, “Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yapılan FETÖ ihanetini konuşadursun, bir süre önce kapatılan Fatih Kolejine hangi okulların taşınacağına dair tartışma Kdz. Ereğli’nin gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Devralınan Fatih Kolejine İmam Hatip Lisesi açılmasına karşı olan bir kısım çevrelerin topyekûn saldırıya geçtiğini de hep birlikte görüyoruz. Çok basit bir planlamayla okullarımızın bina ihtiyacını büyük ölçüde karşılamak mümkündür. Belen sanayisinin arkasında inşaatı bitmek üzere olan Mesleki Eğitim (çıraklık) binası pekâlâ iki liseyi bünyesine alacak kapasiteye sahiptir. Kışla sanayisinde bulunan Çıraklık Eğitim Merkezi ise birkaç yıl daha mevcut binada hizmet verebilir. Yeşiltepe’de bulunan İmam Hatip Ortaokulunun Fatih Kolejine taşınması durumunda boşalan ortaokul binası ilkokula dönüştürülerek, Erdemir ve Kepez İlkokullarının yükü hafifletilebilir. Bunun dışında Ereğli Lisesi ve Atatürk Ortaokulunun yerine yeni binaların yapılmasına yönelik çalışmalar son aşamaya gelmiş durumdadır. Ülkemizde İmam Hatip Liselerinin her zaman üvey evlat muamelesi gördüğü herkesin malumudur. Bu gerçek ortada dururken bunun tam tersini iddia etmek topu taca atmaktan başka bir şey değildir diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39