Emekli olamayan Bağ-Kur’lulara müjde!

Emekli olamayan Bağ-Kur’lulara müjde!

Emekli olamayan Bağ-Kur’lulara müjde!
Emekli olmak için yıl, yaş ve prim gibi bütün şartları tamamlamalarına rağmen 4B (Bağ-Kur) prim borcu bulunması nedeniyle emekli olamayanlar, yapılandırma yasası ile emekli olabilecekler.

Konuyla ilgili bilgi veren Kula SGK İlçe Müdürü İbrahim Kadri Koçak, “Bu kişilerin, 31 Ekime kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) başvurarak borçlarını yapılandırabilecekleri müjdesi verildi. Borcunu yapılandırarak emekli olmak isteyen ancak
parasıkıntısı yaşayanlara da düşük faizlikrediimkanı geldi. dedi

KREDİ İMKANI

Koçak, SGK ile
Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle, yeniden yapılandırma kapsamındaki Bağ-Kurlu vatandaşlara, borçlarını ödeyip emekli olabilmeleri içinkredikullanma imkanı sağlandı. Bu imkandan yararlanmak isteyen sigortalılarımız prim yapılandırma başvurularını öncelikle sosyal güvenlik il/merkez müdürlüklerine yapacak, kurumdan alacakları prim borcunu ödemesi halinde emekli olabilecek yazısıylaZiraat Bankasışubelerine müracaat edecek.

Bu imkanla, birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda, 4Bden yaşlılık aylığı bağlanabilecekler, 4B prim borcunu ödemesi durumunda 4Adan yaşlılık aylığı bağlanabilecekler, askerlik ve doğum borçlanmasını yapması durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler ile durdurulan hizmet sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecekler yararlanabilecek. Ayrıca Hak sahiplerine bağlanacak ölüm aylığı ve sigortalıya bağlanacak malüllük aylıkları banka ile imzalanan kapsamında değildir. İsteyenler
Ziraat Bankasıile imzalanan protokol kapsamındakredikullanarak borcunu peşin kapatacak. Böylece hem borcundan kurtulacak hem de emeklilik için beklemesine gerek kalmayacak. Kredinin taksitlerini de emekli aylığı bağlanınca ödeyebilecek. bilgilerini verdi.
Okunma Sayısı: 1433
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39