EREĞLİ´ DE BİR İŞÇİ İNŞAATTAN DÜŞTÜ

Ereğli´ de, çalıştığı inşaatın üçüncü katından düşen bir işçi ağır yaralandı. İşçiyi düştüğü yerden itfaiye ekipleri sedyeye ip bağlayarak kurtardı.

EREĞLİ´ DE BİR İŞÇİ İNŞAATTAN DÜŞTÜ
gundemeregli.com-
Ereğli´ de, çalıştığı inşaatın üçüncü katından düşen bir işçi ağır yaralandı. İşçiyi düştüğü yerden itfaiye ekipleri sedyeye ip bağlayarak kurtardı. 

Olay, saat 11.30 sıralarında Murtaza mahallesinde beş katlı inşaatta meydana geldi. B.E.’ye ait inşaatta işçi olarak çalışan Ayhan Yatman (42) 3. katta boşluğa basarak yaklaşık 12 metre yükseklikten yere düştü. İnşaatın yanındaki 2,5 metre yüksekliğindeki boşluğa düşen işçi için arkadaşları sağlık görevlilerine haber verdi. Kısa sürede gelen sağlık ekipleri yaralıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, kendisini yukarı çıkaramayınca itfaiyeden yardım istendi. Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri inşaat alanına gelerek sedyede bulunan Mehmet Uzun isimli işçiyi yukarı çıkarıp ambulansa taşıdı. Olay yerine gelen polis ekipleri inşaat sahibi B.E ile inşaatta çalışan işçilerden bilgi aldı. İnşaat sahibi B.E. kazanın nasıl meydana geldiğini bilmediğini söylerken, inşaatta çalışan işçilerden Şendoğan Sezen, arkadaşının konuşurken kalasın ucuna basıp 3. kattan düştüğünü söyledi. 

İnşaatta çalışan işçilerden Faruk Erdoğan da, “Aşağıya çay koymaya indi. Beraber bardakları alıyorduk. 3. kattaydık. Ben o ara ustanın yanına geçtim. Bana seslenirken ayağını boşluğa basmış, iskele kurmuştuk oraya. İskelenin birini fark etmemiş boşluğa basmış. Ben gelene kadar aşağı düştü” dedi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayhan Yatman’ın iki bacağı ve bir kolu ile vücudunun çeşitli yerlerinde kırık olduğu belirtilirken, hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. 

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.
Okunma Sayısı: 1245
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39