GMİS ,BASIN BAYRAMINI KUTLADI

GMİS ,BASIN BAYRAMINI KUTLADI

gundemeregli.com-Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayan Genel Başkan Eyüp Alabaş, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.

Alabaş’ın mesajı şöyle;

“24 Temmuz 2014, basından sansürün kaldırılışının 106. Yıldönümüdür. 24 Temmuz, 1908 yılında Anayasanın yeniden yürürlüğe girmesiyle gazetelerin, gazeteciler tarafından sansür memurlarına verilmeden çıkarıldığı gündür.

Basının özgür konumunu gölgeleyen ve basını temel işlevlerinden uzaklaştıran sansür, halkın çıkarlarının savunulmasının ve özgür düşüncenin önündeki en büyük engeldir. Bu engel 106 yıl önce kaldırılmıştır. Ancak bugün de basın kuruluşlarımıza özgür düşüncelerini yayma konusunda yapılan baskılar ne yazık ki sürmektedir.

Demokrasinin vazgeçilemez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşaması ve gelişmesi için en önemli kurumlardan biridir.

Basının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, özgürce kamu yararı doğrultusunda haber yayma haklarını kullanabilmeleri en büyük dileğimizdir.

24 Temmuz Basın Bayramı’nın basın çalışanlarımızın haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için bir dönüm noktası olmasını diliyoruz.

Zonguldak-Bartın-Karabük bölgemizde yayın hayatını sürdüren yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere tüm basın temsilcilerimizin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, tüm basın emekçilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz”.

Okunma Sayısı: 624
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39