Hakim karşısında

Zonguldak’ta geçtiğimiz yılın Ekim ayında eşini bıçaklayarak öldüren sanık, hakim karşısına çıktı.

Hakim karşısında
Zonguldak’ta geçtiğimiz yılın Ekim ayında eşini bıçaklayarak öldüren sanık, hakim karşısına çıktı.
Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Özden İnam’ın yanı sıra öldürülen Selma İnam’ın ailesi ve avukatlar da hazır bulundu. İfadesinde eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini iddia eden Özden İnam, eşi Selma İnam’ın başkalarıyla görüştüğünü öne sürdü. Eşinin bu durumu kendisine açıklamak zorunda kalması üzerine boşanmaya karar verdiklerini iddia eden tutuklu sanık ifadesine şöyle devam etti:
“Boşanmaya karar verdikten sonra işlemler için adliyeye gittik. Ben daha önceden gidip avukatla görüştüm. O sırada eşim bayılmış. Eşimi hastaneye kaldırdık. Kayınvalidem hastanede bana eşimin hap yuttuğunu söyledi. Bu olaydan iki gün sonra kayınvalidemin evine gittim ve eşim beni ikna etmeye çalıştı. Eşim, çocuğumuzu görmekte ısrarcı olunca çocuğu kayınpederimin evine getirdim. Eşimin kız kardeşi kapıyı açıp çocuğu aldı. O sırada eşim arabaya gelerek diğer eşyaları da almak istedi. Arabaya geldiğinde bana küfürler etmeye başladı. Adam olsaydın böyle olmazdı şeklinde laflar söyledi. Benden bu kadar kolay boşanamazsın, beni herkese rezil ettin. Bu sözleri üzerine kendimi kaybettim. Cebimde çakı vardı ondan sonrasını hatırlamıyorum. Karşımda çocuğu görünce yanıma aldım. Ablamın evine gelerek çocuğu bırakıp teslim oldum.”

OLAY
25 Ekim 2015 günü Zonguldak´ın Çaycuma ilçesinde uzun süredir eşinden şiddet gören 27 yaşındaki iki çocuk annesi Selma İnam, kocası tarafından çocuğunun gözleri önünde 33 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.
Kocasından defalarca şiddet gördüğü için baba evine sığınan iki çocuk annesi Selma İnam (27), Çocuklarıma çamaşır getirdim diyerek kendisini dışarı çıkartan eşi Özden İnam tarafından 33 bıçak darbesiyle öldürüldü. Olayın ardından Özden İnam, jandarmaya giderek teslim oldu.
Okunma Sayısı: 852
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4