Haydi,Er meydanına

13 Eylül Cumartesi günü (yarın) yapılacak 28. Geleneksel Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşleri için son hazırlıklar yapılırken, Alaplı Kapalı Spor Salonu yanındaki er meydanı güreşçileri beklemeye başladı

Haydi,Er meydanına

13 Eylül Cumartesi günü (yarın) yapılacak 28. Geleneksel Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşleri için son hazırlıklar yapılırken, Alaplı Kapalı Spor Salonu yanındaki er meydanı güreşçileri beklemeye başladı.

Yağlı güreşlerin yapılacağı er meydanında hazırlıklar son aşamaya geldi. Çim alan güreşe hazır hale getirilirken, vatandaşların oturacağı tribünler de bakım ve onarımdan geçirildi. Hakem kulesi, ağa ve basın tribününün de bakımı yapıldı. Bunun yanında, er meydanının çevresindeki duvarlar da boyandı. Ayrıca, boyalı şerit çizgileriyle güvenlik ve araç park alanları oluşturuldu.Er meydanının çevresine, pehlivanların soyunma giyinme ve yağlanma ihtiyacını karşılamak için konteynır bina ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için konteynır tuvalet monte edildi. Bu yıl güreşseverler güreşleri ücretsiz izleyecek.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, organizasyonda bir aksama olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını bildirdi. Gerek Alaplı genelinde ve gerekse çevre yerleşim birimlerinde yağlı güreşleri tanıtmak için etkin bir kampanya yürüttüklerini belirten Nuri Tekin, “Güreşlere bu yıl seyirci ve sporcu düzeyinde yüksek bir katılım olacağını düşünüyoruz. Kırkpınar’a finalde güreşmiş pehlivanlarımız başta olmak üzere, Kırkpınar’a güreşmiş başpehlivanlarımızın bir çoğu da yarın Alaplı er meydanında olacak. Belki de, yarın Alaplı er meydanı Kırkpınar’ın rövanşına ev sahipliği yapacak. Son dönemlerde, bu organizasyona azalan ilgiyi bu yıldan başlayarak yeniden canlandıracağız. Organizasyonu Kırkpınar ayarına getireceğiz. “ dedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yarın yapılacak yağlı güreşlere tüm güreşseverleri beklediğini de sözlerine ekledi.

Okunma Sayısı: 777
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39