Iki ay içinde kongre yapılacak

Çakır, AK Parti 5. Olağan kongresin de aday olup-olmayacağından, AK Parti Belediye meclisi üyeleri içersin de yaşanan görüş ayrılıklarına, boşaltılan Devlet hastanesi binasından yapılacak çalışmalara kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Iki ay içinde kongre yapılacak

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, Ereğli ilçe kongresinin 1 Kasım ila 31 Aralık 2014 tarihleri arasında uygun bir günde yapılacağını belirterek, bu kongrede genel merkezin onay vermesi halinde aday olacağını, vermemesi haline ise gösterilecek adaya her türlü desteği sağlayacağını söyledi.

Çakır, AK Parti 5. Olağan kongresin de aday olup-olmayacağından, AK Parti Belediye meclisi üyeleri içersin de yaşanan görüş ayrılıklarına, boşaltılan Devlet hastanesi binasından yapılacak çalışmalara kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çakır beraberinde AK Parti Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hüseyin Engin, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Medya ve Tanıtım Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Ertürk ve AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi İsa Şentürk ile birlikte parti binasında düzenlediği basın toplantısında partide kongre heyecanının başladığını belirterek, aday olup- olmayacağı konusunda gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

KONGRE İKİ AY İÇİNDE YAPILACAK

AK Parti’nin 1 Kasım ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında uygun bir günde genel merkezin seçim takvimi doğrultunda kongresini yapacağını açıklayan Çakır, ilçe başkanlığına adaylığı konusunda ise genel merkezin kararını beklediğini ifade etti.

Bu sürecin delege seçimi yapılmadan önümüzdeki haftada neticelenmesini beklediklerine de işaret eden Çakır, “Ekip arkadaşlarımız ile birlikte 22 aydır önemli hizmetler yaptığımızı düşünüyorum. Genel Merkezimizin düşüncesi yapılacak olan kongrelere tek aday etrafında birleşip gitmek, bu noktada bir sıkıntı görünüyor. Bana Genel merkezimiz aday ol derse olurum, yok şayet olma derse de göstereceği adaya saygı gösterip, etrafında birleşiriz. İlla bu koltukta oturacak değiliz, oturursak da hakkını en iyi şekilde veririz. Bu konuda tahminim bir hafta 10 gün içinde netleşir ” dedi.

BÜYÜK BİR BAŞARI SAĞLAMIŞTIR

Çakır, AK Parti’nin siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz millete taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığı demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak gerçekleştirdiğini kaydederek şunları söyledi:

“AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir.

AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1. atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2. atılımı tamamlamaktır.

“SARSILMAZ BİR GÜVEN VARDIR”

AK Parti bütün başarısını, yol haritasını belirlediği Birinci Olağan, İkinci Olağan, Üçüncü Olağan, Dördüncü Olağan ve Birinci Olağanüstü Kongre Süreçlerinde ortaya koymuş olduğu ilke, felsefe ve bunun üzerinden milletle imzaladığı sarsılmaz güvene dayalı sözleşme ile sağlamıştır.

AK Parti ülkemizin siyasi tarihine ‘Yükseliş Dönemi’ olarak kaydedilecek bu süreçte gayretli ve inançlı çalışmalarla birçok ‘Yapılamaz’ denilen icraatı gerçekleştirdi. Hayaller gerçek oldu. Ülkemizin ve insanımızın gelecek ümidini pekiştirdi. Memleketimizin çehresini değiştirdi. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi.

“HEP ÖRNEK OLMUŞTUR”

AK Parti ülkemizin karanlık bir döneminde milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. Bu nedenle; demokratik hayatımızın örnek partisi olmuştur. Siyaset yapma anlayışı, seçmenleri, üyeleri ve yöneticileriyle geliştirdiği iletişim modeli siyasi etkinliklerde ortaya koyduğu disiplin ve düzen ülkemizde ve tüm dünyada takdir edilmektedir. Bu felsefe siyasi hayatımızdan ‘Ben Fikri’ni çıkartmış ‘Biz, Ülkem ve Davam’ anlayışını getirmiştir. Birinci Olağanüstü Büyük Kongremiz süreciyle, yapılışıyla ve sonucuyla bunun en mümtaz ve en yakın örneğidir.

AK Parti Birinci Olağanüstü Büyük Kongresiyle, ülkesine ve dünyaya ortak akılla birlikte istikrara, güvene ve büyük hedeflerine olan vazgeçilmez bağlılığının mesajını vermiştir.

AK Parti, Birinci Olağanüstü Kongresiyle aynı salonda halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kongrede tüm katılanların ortak ittifakıyla seçilen Genel Başkanı ve Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk Siyasi Tarihine damgasını vurmuştur.

“ 5. OLAĞAN KONGREYİ YAPACAĞIZ”

AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan Beşinci Olağan Kongre Sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır. Kongrelerimiz öncü Türkiye’nin, tam demokrasinin, yükselen ekonominin, eşit vatandaşlığın, millet-devlet muhabbetinin kaynağıdır.

“BÜYÜK BULUŞMALAR OLACAKTIR”

Kongrelerimiz büyük medeniyetimizin tüm değerleriyle milletimizle buluşma ve geleceğe taşınma iradesinin kaynağıdır.

Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır.

Ve kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır.

“15 EYLÜL’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI”

Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır.

5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir.

Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır.

Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir.

“1 KASIM İLA 31 ARALIK TARİHİ ARASINDA…”

Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir.

Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır.

Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.

“YEKVUCUT OLACAĞIZ”

Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız.

AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.

5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

İL BAŞKANIMIZ SÜRECİ YÖNETİYOR

Gazetecilerin sorunlarını da yanıtlayan Çakır bir gazetecinin AK Parti Belediye meclisi içeresinde yaşanan görüş ayrılıklarını konusundaki sorusu karşısında ise, süreci AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar’ın yönettiğine dikkat çekerek, “Bu sorunları çözmemiz lazım. Bu konuda il başkanımız gerekli çalışmaları yapıyor, bizde kendisine destek oluyoruz. Söz konusu arkadaşlarla diyalog halindeyiz. İl Başkanımız Uçar’ın açıklamalarına ekleyeceğim yeni bir şey yok. Gerek genel merkezimiz gerekse il başkanlığımız gerekeni yapıyor. AK Parti büyük bir partidir, ben üzerime ne düşerse yaparım, yapıyorum da zaten. “ dedi.

FAKÜLTE YAPMAK İSTİYORUZ

Yine bir gazetecinin “Boşaltılan Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinin olduğu hizmet binasına ne yapılması düşünülüyor?” şeklinde ki soruya ise Çakır şu şekilde yanıt verdi:

“Bu alan Ömerli’deki yeni hastane binamızı yapan TOKİ’ye devir edildi. Bizim oraya Fakülte getirme düşüncemiz var. Rektörlükte yeri uygun gördü. Gerek AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Ercan Candan gerekse bizler bu konunda Ankara nezinde girişimlerimizi sürdürüyoruz. Oraya Suriyeli sığınmacıların yerleştirildiği konusunda dedikodudan ibarettir. O bina şuanda boştur. Ne yapılacağına kısa sürece karar verilecektir. Bizim temennimiz o bölgeye fakülte kazandırılmasıdır”

Okunma Sayısı: 716
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39