İzciler, Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası kapsamında, Zonguldaklı İzciler Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İzciler,  Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti
 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası kapsamında, Zonguldaklı İzciler Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 
Zonguldak İzci Temsilcisi Mehmet Çakmak ve Civa İzcilik Spor Kulübü Başkanı İdris Yavuzyılmaz liderliğinde İmam Hatip Lise ve Ortaokul İzcileri, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel’i makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, ormanların dolaylı ve dolaysız faydaları hakkında izcilere çeşitli bilgiler verdi. İzcilerin daima doğayı sevdiklerini ve koruduklarını ifade eden Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Ormanlarımızın hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardan olduğunu belirterek ziyarette şu şekilde konuştu:
“ Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımız ormanlardan karşılanır. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır. Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın önemli bir sorunudur. Bu nedenle 21 Mart Dünya Orman Günü olarak her yıl kutlanmaktadır. Ormanların çoğaltılmasında sizlerin de katkısı olabilir. Orman işletmeleri yani bizlere müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabilirsiniz.”
İzcilerin ormanları ve bitkileri sevdiklerini onları koruma noktasında daima çaba gösterdiklerini ifade eden Zonguldak İzcilik il Temsilcisi Mehmet Çakmak, Ağaç sevgisini aşılamak ve doğayı sevdirmek amacı ile çeşitli etkinlikler yaptıklarını ifade ederek Öğrencilerimiz burada ormanlarımızın doğaya olan faydaları hakkında önemli bilgiler edindi. Orman Bölge Müdürlüğümüz bu hafta dolayısıyla okullarda öğrencilere çok faydalı bilgilendirmelerde bulunuyor. Biz de Orman Haftası etkinlikleri kapsamında kendilerine izcilerimizle bir ziyarette bulunduk. Bu vesileyle Sayın Bölge Müdürümüz nezdinde tüm Orman Teşkilatının Ormancılık haftasını kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda izcilere günün anısına çeşitli hediyeler, broşürler ve birer adet fidan takdim edildi.
Okunma Sayısı: 640
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 07:48
banner35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4