Kanserli eşi için eşyalarını sattı

Bir vatandaş, lenf kanseri olan eşinin tedavisi için evinin bütün eşyalarını sattı.

Kanserli eşi için eşyalarını sattı
Zonguldak´ta bir vatandaş, lenf kanseri olan eşinin tedavisi için evinin bütün eşyalarını sattı. Son parasıyla Zonguldak’a yerleşen aile, tedavi için hayırseverlerin yardımını bekliyor. 

Marmaris’te aşçılık yapan Hüseyin Ulama (48), 5 yıl önce ayrıldığı eşi Kader Durucan’ın lenf kanseri hastalığına yakalanması üzerine hayat arkadaşını yalnız bırakmadı. İki çocuğuyla birlikte önce İzmir’de, ardından da İstanbul’da tedavi gören Kader Durucan, maddi imkanları yeterli gelmeyince son umut Zonguldak’a yerleşti.

Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nde kemoterapi gören Durucan, bir yıllık hastalık sürecinde 90 kilodan 35 kiloya düştü. 200 TL kirayla Terakki Mahallesi’ne yerleşen Hüseyin Ulama, evinin bütün eşyalarını ise eşinin tedavisi için sattı. Komşularının yardımlarıyla geçinen aile, SYDV’den verilen 100 TL’lik nakdi ve kömür yardımıyla geçinmeye çalışıyor.

İş bulma çabasının da olumsuz sonuçlanması üzerine psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Hüseyin Ulama, “İstanbul’da ameliyat oldu. İzmir’de kemoterapi gördü. 6 ay sonra nüksetti. Şu anda bu duruma geldi. Ben Marmaris’te aşçılık yapıyordum. İş bulamadığımız için eşimin hastalığından dolayı eşyaları da sattık. Son umut buraya geldik. Burada eşimin sağlığı daha da kötüye gidiyor. Eşyamız yok, hiçbir şeyimiz yok. Başvurmadığım yer kalmadı. Hiçbir yerden destek alamıyorum. Eşimin tekrar İstanbul’da eski doktorunun yanına gitmesi gerekiyor. Bu konuda destek bekliyorum. Büyüklerimizden, Allah rızası için bize yardımcı olsunlar” dedi.“OKUL MALZEMELERİMİZİ BİLE ALAMIYORUZ”

Tutku Ulama (15) ise annesinin hastalığı boyunca herkesin kapısını çaldıklarını ifade etti. Giydikleri kıyafetleri bile komşuların verdiğini söyleyen Ulama “Okul malzemelerimizin hiçbiri yok. Okuyamıyoruz. Kıyafetlerimiz bakkalcı abla sayesinde geliyor. Kardeşimle ikimiz okuyamadık. Ben bir senedir okula gidemiyorum. Annemin hastalığı psikolojimizi etkiledi. Hiçbir yerden yardım gelmiyor. Her yeri aradım. Babamla kaç defa her yere gittik. Babamla valiliğe gittik. Bize 100 TL ve kömür yardımından başka hiçbir yardım etmiyorlar. Biz annemin ilaçlarını alamıyoruz. Kendi okul malzemelerimiz bile alamıyoruz. Evde yiyecek bir şeyimiz yok. Herkesin yardım getirmesini bekliyoruz. Bir şey yapamıyoruz. İstanbul’da daha önce yaşıyorduk. Eşyalarımız vardı. Aslında fakirlikten geldik, zenginliği biraz tattık. Yine fakirliği yaşıyoruz. Annem kanser hastası, kulak arkasında kitle var. Büyüme yapıyor. İkinci tekrarlayışı. Birincisi daha da büyüktü. Bu kitle nedeniyle yürümesini de engelliyor. Yüzünde felç yapıyor. Bütün faaliyetlerini engelliyor. Kaç haftadır yemek yiyemiyor. 90 kilogramdan 35 kilograma düştü” ifadelerini kullandı.

Konuşmakta güçlük çeken Kader Durucan ise “Cumhurbaşkanımıza, belediye başkanına, valiye, hayırseverlere herkese sesleniyorum. Benim durumum böyle, ev böyle. Tedavi olmak istiyorum. Sesimizi duyurmak istiyorum” diye konuştu.

Aile, tedavi için hayırseverlerin yardımını bekliyor.
Okunma Sayısı: 1678
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan koramaz
orhan koramaz - 6 yıl Önce

devlet ne için var ne için el üstünde tutuyoruz yazık bu devleti yönetenlere sarılacak bayrağınız yok...

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39