Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde yeni üniteler açıldı

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde yeni üniteler açıldı

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde yeni üniteler açıldı
Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı ve yaklaşık bir buçuk yıl önce yapımı tamamlanarak hizmete giren Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde yeni yapılan modern yoğun bakım üniteleri tam teşekküllü olarak hizmete girmesi vatandaşları memnun ediyor.
Başta yoğun bakım üniteleri olmak üzere bir dizi denetim ve incelemelerde bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Mustafa Özkan Gün ve beraberinde Genel Sekreterliğe bağlı Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Dr. Hakan Güzel, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Orhan Şahin ve Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Üke ile birlikte hastane içersinde yeni yapılan üniteleri inceleyerek çalışmalar hakkında Kdz. Ereğli Devlet hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Muharrem Erdem den bilgi aldılar.
Yapılan denetimlerin ardından bir açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Mustafa Özkan Gün: “10 yataklı Genel yoğun bakım ünitemizde yeni hizmet binamızda 6 ventilatörle 2.Basamak Genel Yoğun bakım hizmeti olarak bugüne kadar 842 hasta vatandaşımıza hizmet vermiş bulunmaktayız. Koroner Yoğum Bakım ünitemizde eski hastanemizde 6 yatak olarak hizmet vermekteyken yeni hastanemizde 10 yataklı 1. Basamak olarak hizmet verip bugüne kadar ünitemizde 843 hastaya hizmet verdik ve ayrıca 6 yataklı Dahili Yoğun Bakım ünitemizde ise geçtiğimiz yılın son aylarından itibaren şimdiye kadar 3 ventilatörle 2.Basamak olarak ünitemizde şimdiye kadar 128 hastamıza hizmet verilmiştir “ dedi.
“PALYATİF BAKIM MERKEZİ”
Yaşlı hastalara yönelik yeni açılan Palyatif Bakım merkezinin de hizmet verdiğini belirten Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Mustafa Özkan Gün, “ Palyatif Bakım yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel,psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları artıran bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımdan yola çıkarak yeni hizmet binamızda Palyatif Bakım merkezi kurulmuş olup, mevcut 9 yatak kapasitesi ile hasta ve yaşlılarımızın hizmetine sunulmuş olup, şuana kadar bu merkezimizde 130 hastaya hizmet verilmiş olup, önümüzdeki süreçte şartlara göre yatak kapasitesinin artırılması da planlanmaktadır “ dedi.
Okunma Sayısı: 1495
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Çelik
Murat Çelik - 3 yıl Önce

Ne güzel. Bir de hastanede doktor olsa ne iyi olur.100 bin nüfuslu bir ilçeye 2 Çocuk doktoru yeter diyorsanız eyvallah. Hergün muayene olamadan kapıdan dönmekten bıktık. Dün kuyruk vardı ama saat 8 de tüm muayeneler dolmuştu. Ne yapalım. Üstelik özel ler bile hasta almıyordu. NERDE BU DOKTORLAR?

SIRADAKİ HABER

banner13

banner4