MUHTAR İMARA AYKIRI BULDU,İLK ÇEKİCİ KENDİSİ VURDU

Terakki Mahalle Muhtarlık binasının imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı çıkmasına tepki gösteren mahalle muhtarı, ilk çekici kendi vurdu.

MUHTAR İMARA AYKIRI BULDU,İLK ÇEKİCİ KENDİSİ VURDU
gundemeregli.com
-Terakki Mahalle Muhtarlık binasının imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı çıkmasına tepki gösteren mahalle muhtarı, ilk çekici kendi vurdu.
Zonguldak´ta bulunan Terakki Mahallesi Muhtarlık binasında daha iyi hizmet verebilmek için ek bina yapıldı. Ancak Zonguldak Belediyesi, yapılan muhtarlık binasını imara aykırı bulunca yıkım kararı verildi. Terakki Mahalle Muhtarı Şükrü Fidanboy kendisine ´Boşalt´ tebligatı gelmesinin ardından Zonguldak Belediyesi´ne tepki göstermek amacıyla ilk kazmayı kendi elleriyle vurdu. Elinde çekiçle binayı yıkmaya başlayan Muhtar Fidanboy, geri kalan işleri belediyeye bıraktığını, onların gelip yıkmasını bekleyeceğini söyledi.
Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Zonguldaklı Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas yaptığı konuşmasında tepkisini dile getirirken, “Türkiye bir hukuk devleti. Burayı vatandaşın daha iyi hizmet almasını istediği için yapmıştır. Bunları yaparken belediyeden izin ve ruhsat talep edilmesi gerek. Bu arkadaşımıza söz verenler sözünün arkasında durmamış. Bir şeyler yapayım diye uğraşmıştır. Bu yapılan binayı ihale usulü yıkmayacağız. Biz kendimiz yıkacağız. Kardeşim onu nasıl yaptıysa öyle de yıkacaktır” dedi.
Okunma Sayısı: 1014
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39