Nefes kesen tatbikat gerçeğini aratmadı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlediği tatbikat gerçeğini aratmadı

Nefes kesen tatbikat gerçeğini aratmadı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlediği tatbikat gerçeğini aratmadı

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünce Sivil Savunma Haftası etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda deprem, kurtarma ve yangın söndürme tatbikatları başlatıldı.
İlk olarak Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde senaryo gereği siren çalınarak öğrencilerin okul binasını güvenli bir şekilde boşaltmasıyla başlayan tatbikata Alaplı Belediyesinde görevli bir itfaiye ekibi de katıldı. Öğrenciler yangın tüpleri ile okul bahçesine yakılan ateşi çok kısa bir sürede söndürdüler. İtfaiye görevlileri öğrencilere yangın söndürme konusunda bilgi verdi. Yapılan uygulamalı yangın söndürme tatbikatı, öğrenciler tarafından dikkatle seyredildi. Yangın söndürme tatbikatında öğretmenler ve öğrenciler uygulamalı olarak bilgiler verildi.
Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Eyüp Ertaş, “Her yıl okulumuzda Sivil Savunma Kulübü önderliğinde bu tatbikat yapılmaktadır. Öğrencilerimize acil durumlarda bina tahliyesi ve yangın söndürme teknikleri konusunda bilgiler uygulamalı olarak verilmektedir. Bu konuda Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da “Sivil Savunma Haftası dolayısıyla ilçemizdeki tüm okullarımızda yangın ve kurtarma tatbikatı yapmaktayız. Okulların bizden talepleri doğrultusunda tüm okullarda tatbikat yapmaktayız ilk olarak Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptık. Okulda bir senaryo oluşturarak ilk olarak bir deprem ve yangın meydana gelmiş gibi sirenleri çaldık öğrencileri tahliye ettik. Senaryo gereği öğrencileri okul bahçesinde güvenli toplanma merkezlerinde toplayarak yangın söndürme tatbikatı yaptık. Öğrencilere yangın tüpü nasıl kullanılır, yangın meydana geldiğinde hareket tarzlarımız nasıl olmalıdır, konularını teorik olarak anlattık. Göreve geldiğim günden beri okullarda yangın ve deprem tatbikatlarını sürekli hale getirdik. Vatandaşları öğrencileri her fırsatta bilgilendirmeye devam ediyoruz. Alaplı İtfaiye Müdürlüğü olarak her gün yeni bir projeyle yeni bir çalışmayla ilçemize hizmet ediyoruz. Ben bizleri ağırlayan Alaplı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Eyüp Ertaş başta olmak üzere okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Okunma Sayısı: 684
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4