Oto kiralamacı´dan şehit yakınları ve gazilere ücretsiz taşıma

Genç bir girişimci, televizyona çıkan haberden esinlenerek araçlarını şehit yakınları ve gazilere ücretsiz kiralamaya başladı.

Oto kiralamacı´dan şehit yakınları ve gazilere ücretsiz taşıma
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde genç bir girişimci, televizyona çıkan haberden esinlenerek araçlarını şehit yakınları ve gazilere ücretsiz kiralamaya başladı. 

Çaycuma ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce oto alım satımı işiyle uğraşan ve işini genişleterek oto kiralamaya başlayan 29 yaşındaki Enes Karagöz, ilçede bulunan şehit yakınları ve gazilere araçlarını hiçbir bedel almadan kiralamaya başladı. Gaziler günü dolayısıyla televizyonda izlediği bir haberi gören Enes Karagöz, haberde bir gazinin belediye otobüslerine binmekte zorlandığı ve hastalandığı takdirde tutacağı taksinin dahi ücretini ödemekte sıkıntı çektiğini görünce kendi işi olan oto kiralamayla ilgili olarak şehit yakınları ve gazilere elinde olan araçlarını ücretsiz kiralamaya başladı. 

Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Şubesi Başkanı Mustafa Yorulmaz ve yönetim kurulu üyeleri oto alım satım ve kiralama işiyle uğraşan girişimci Enes Karagöz’ü işyerinde ziyaret ederek yaptığı bu uygulama hakkında bilgi aldı. Dernek Başkanı Yorulmaz, girişimci Enes Karagöz’e ilçede bulunan şehit ailesi ve gazilere araçlarını hiçbir bedel almadan kiralaması dolayısıyla teşekkür ederek, “Zonguldak’ta Şehitler Derneği olarak faaliyet gösteriyoruz. 1997 yılında derneği kurduk. Türkiye çapında derneğimiz faaliyet yapmaktadır. Biz kendi çabamızla beraber Zonguldak’ta 129 şehit ailesi ve 58 gazimiz var. Bunun yanı sıra şehit ve gazi çocuklarına ayda 5.5 milyon TL burs veriyoruz. Türkiye’de belki de örneği yok. Bunu yaparken başta valilerimiz ve eski meclis başkanımız Köksal Toptan’a da borçluyuz. Böyle şehit ailesi ve gazilerden ücretsiz olarak böyle bir taşıma işine yönelmiş Enes beye kendisine ne kadar teşekkür etsek az. Biz kendisine destek vermek için Çaycuma’ya geldik. Çaycuma ilçemizde de 11’e yakın gazimiz, 19 da şehit ailemiz var. Bu iş de ayrım yok. Zonguldak’tan gelene burada araba verilebilir. Ben Enes beye çok teşekkür ediyorum.” “HABERİ GÖRDÜM VE UYGULAMAYI İLÇEDE BAŞLATTIM”

Oto kiralama işiyle uğraşan Enes Karagöz ise, yaptığı işten dolayı gurur duyduğunu ve televizyona çıkan haberden sonra bu işe başlayarak ilçede olan şehit ailesi ve gazilere araçlarını ücretsiz kiralayacağını kaydetti. Karagöz, 3 yıldır Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, oto kiralama ve alım satım işleri olarak Çelebioğlu ve Merve oto kiralama işinde hizmet verdiklerini belirterek Bir hafta önce Gaziler Haftası dolayısıyla ulusal kanallarda çıkan haberini izledim. Gazinin belediye otobüslerine binemediğini ve taksi tutacak parası olmadığını söyleyince bunun üzerine bizde o haberden esinlenerek oto kiralama işi yaptığımızdan dolayı şehit ve gazilerimizi hiçbir bedel almadan taşımaya karar verdik. İlçemizdeki şehit ve gazilere bu hizmeti yapmaktan gurur duyuyoruz. Ben Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve yönetimine ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Ziyaretin ardından Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, girişimci Enes Karagöz’e duvar saati takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Okunma Sayısı: 1378
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39