Polis, genç kadını ikinci kez dolandırılmaması için zor ikna etti

Ereğli´de bir kadın, kendisini telefonla arayan ve ambulans borcu olduğunu söyleyen dolandırıcılara ikinci kez para yatırmaması için polis tarafından zor ikna edildi.

Polis, genç kadını ikinci kez dolandırılmaması için zor ikna etti
Ereğli´de bir kadın, kendisini telefonla arayan ve ambulans borcu olduğunu söyleyen dolandırıcılara ikinci kez para yatırmaması için polis tarafından zor ikna edildi. Dolandırıcılara daha önce 400 TL para yatıran kadın, polis tarafından karakola götürülerek dolandırılmaktan kurtarıldı. 
Olay, ilçeye bağlı Müftü mahallesi İbrahim Efe caddesi üzerinde bulunan PTT Şubesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Nazmiye Türkoğlu´nu (35) arayarak kendisini B.K. olarak tanıtan bir kadın, eşinin ambulans hizmet borcu olduğunu ve ödemediği takdirde eşini iş yerine gidip avukatla birlikte gözaltına aldıracağını söyleyip verdiği banka hesabına para yatırmasını istedi. Geçtiğimiz hafta verilen hesaba 400 TL yatıran Nazmiye Türkoğlu´nu ikinci kez arayan şahıs, parayı eksik yatırdığını söyleyerek 300 TL daha yatırmasını istedi. Verilen hesaba ikinci kez para yatırmaya giden kadının durumundan şüphelenen PTT görevlileri durumu polise bildirdi. Yaşadıklarını ve eşinin zor durumda kalmasını istemediğini söyleyen kadını polis ekipleri güçlükle ikna etti. 
PTT güvenlik görevlisi ise, 2013 yılında ambulans hizmeti almışlar. Herhalde bilgileri de oradan aldılar. Daha önce 400 lira yatırmış. Ben de fark edince faks çekmesini söyledim, neye istinaden istediklerine dair. Daha sonra eşini aramışlar. Parayı yatırmazsan icraya vereceklerini söylemişler diyerek polis ekiplerine bilgi verdi.
İkinci kez dolandırılmaktan kurtarılan kadın karakola götürülerek ifadesi alındı. Polis ekipleri olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.
Okunma Sayısı: 1335
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 13:28
banner35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4