SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ereğli de bir esnaf, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken kullandığı “Milletin adayı değil. Olsa olsa milletin anasını belleyenlerin adayı” sözlerinden dolayı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
gundemeregli.com-Ereğli de bir esnaf, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken kullandığı “Milletin adayı değil. Olsa olsa milletin anasını belleyenlerin adayı” sözlerinden dolayı cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Kdz. Ereğli´de esnaf Bülent Taşdibek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a dönüşü sırasında Atatürk Havalimanında cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan bağış desteği istediği, kendilerinin Ekmeleddin İhsanoğlu için böyle bir destek isteyip istemeyecekleri yönündeki soruya, “Erdoğan bu desteği niye istiyor? Sıfırlayamadığı dolarları, Euro’ları, liraları var. Milletin anasını belleyen iş adamları var. Onlarla beraber yola çıktı. ‘Milletin adayı’ değil, olsa olsa ‘milletin anasını belleyenlerin adayı’ demek lazım” şeklinde cevap vermişti.
Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin kendisini rahatsız ettiğini belirten Bülent Taşdibek, kendisinin AK Parti seçmeni olduğunu ve bu hakaretli küfürü kabul etmediğini söyledi. Annelerin Türk milletinin en kutsal varlığı olduğunu dile getiren Taşdibek, Kılıçdaroğlu hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.
Okunma Sayısı: 903
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39