Termik elektrik santralinden en çok faydalanan Çatalağzı halkıdır

Zonguldak İl Genel Meclisi 2016 Şubat ayının ikinci birleşim toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş başkanlığında yapıldı.

Termik elektrik santralinden en çok faydalanan Çatalağzı halkıdır
Zonguldak İl Genel Meclisi 2016 Şubat ayının ikinci birleşim toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş başkanlığında yapıldı.
Toplantı açılış ve yoklama ile başlarken, gündemin ikinci maddesi olan bir önceki birleşime ait toplantı tutanağı okundu ve il genel meclis üyeleri tarafından onaylandı. Gündem dışı söz alan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ramazan Taşdelen Çatalağzı’ndaki termik santraller konusunda açıklamalar yaptı. Çatalağzı’nda ki termik santrallerden bugüne kadar en çok yararlananın Çatalağzı halkı olduğunu söyleyen Taşdemir, “Çatalağzı’nda ki termik santrallerinin bazı arkadaşlarımız tarafından katil olarak nitelendirildiğini ve bu termik santrallerinin bir an önce kapatılması gerektiğini düşünen arkadaşlarımıza ben cevap vermek istiyorum. Bugüne kadar Çatalağzı’nda yaşayıp, Çatalağzı termik elektrik santralinden en çok faydalanan Çatalağzı halkıdır. Çatalağzı’ndaki termik santrallere karşı yürüyüş yapıp, arka taraftan termik santrale girip yemek yiyende aynı kişilerdir ve muhalefet partisi milletvekilleridir. Milletvekilimiz yerleşim yerinin kalkmasını söylüyormuş ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum şuan o bölgede yaşayan vatandaşlarımız kendi evlerini satarak kendiliğinden o bölgeden gidiyorlar. Bu santraller dün yapılmadı bugünde yapılmadı ÇATES bundan 50-60 yıl öncemi yapıldı bilmiyoruz ama o zamanda buradan kömür gazları çıkıyordu o zamanda bacalar tütüyordu ve o zamanda buradan insanlar ekmek yiyordu. Bazen eleştiri yapmak için insanın geriye dönüp bakması lazım” şeklinde konuştu.
İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş bir sonraki İl Genel Meclisi toplantısının 03.02.2016 Çarşamba günü Saat 10.00´da yapılmasına karar verdi.
Okunma Sayısı: 615
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4