Üç kişiyi öldüren sanık 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Üç kişiyi öldüren sanık 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Üç kişiyi öldüren sanık 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Zonguldakta 5 Mart 2016 tarihinde sevgilisini, aralarında gönül ilişkisi olduğunu düşündüğü arkadaşını ve onun annesini öldürmekten tutuklu yargılanan 34 yaşındaki Hasan Köroğlu, 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Birden fazla kişiyi tasarlayarak öldürme suçundan 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Hasan Köroğlu, 2nci Ağır Ceza Mahkemesi karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. ömür boyu hapis istemiyle yargılanan sanık Hasan Köroğlu, Çok pişmanım bu insanlar benim en yakınımdaki insanlardı. Kimse bir insanı öldürmek istemez. En yakınındaki insanı hiç öldürmek istemez dedi.
Mahkeme, tutuklu sanık Hasan Köroğluna 3 kişiyi öldürmekten verdiği 3 kez müebbet hapis cezasını, duruşmalardaki iyi hali ve samimi anlatımları nedeniyle 25er yıldan toplam 75 yıl hapis cezasına düşürdü.
Olay, 5 Mart 2016 tarihinde Çınartepe Mahallesi Baruthane Sokakta iki katlı bir evin alt katında meydana geldi. 1.5 yıl dini nikah yaparak birlikte yaşayıp ayrıldığı, sonra görüşmeye devam ettiği Safiye Geyik ile yakın arkadaşı Burak Demirtürk arasında duygusal yakınlaşma olduğundan şüphelenen Hasan Köroğlu, Bursanın Gemlik ilçesinde yaşayan ailesinin yanından Safiye Geyiki alıp yüzleştirmek için Burak Demirtürkün Zonguldaktaki evine götürdü. Hasan Köroğlu, çıkan tartışmada Safiye Geyik ve Burak Demirtürk ile annesi Hilmiye Demirtürkü tabancayla vurarak öldürdü.
Okunma Sayısı: 555
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39