Üniversite mezunu genç kızdan köy okullarına anlamlı yardım

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, üniversite mezunu 23 yaşındaki Elif Keskin, Güney ve Doğu Anadolu’da zor şartlar altında okuyan öğrenciler için sosyal medya üzerinden anlamlı bir kampanya başlattı.

Üniversite mezunu genç kızdan köy okullarına anlamlı yardım
 
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, üniversite mezunu 23 yaşındaki Elif Keskin, Güney ve Doğu Anadolu’da zor şartlar altında okuyan öğrenciler için sosyal medya üzerinden anlamlı bir kampanya başlattı.

2 ay gibi bir sürede bin’e yakın giysi, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi toplayan Keskin, yardımları kargo ile Mardin Nusaybin ilçesi Yerköyü Yer İlköğretim Okuluna gönderdi.

Mardin Nusaybin ilçesindeki Üniversite arkadaşından köy okullarında okuyan öğrencilerin sıkıntılarını öğrendiğini ve böyle bir kampanya başlattığını kaydeden Keskin, arkadaşları ve dostlarının destekleriyle yardım kampanyasının büyük kitlelere ulaştığını söyledi.

Yardım kampanyasına arkadaşlarının dostlarının yanı sıra birçok kesimden büyük destek geldiğini belirten Keskin, şöyle konuştu: “ Mardin’de görev yapan üniversiteli arkadaşım bana oradaki köy okullarında okuyan öğrencilerin büyük sıkıntılar çektiğini kısıtlı imkanlarla öğrenimlerine devam ettiğini söyledi. Bu beni çok etkiledi. Bir şeyler yapmak istedim. Bu projeye önceleri sadece kendim katıldım, birkaç eşyadan başladık. Sosyal medyadan arkadaşlarıma ulaştım. Böyle bir projeye girdiğimi duyurmaya çalıştım. Sağ olsun arkadaşlarım dostlarım yalnız bırakmadı. Şu an elimdeki bin’e yakın parça eşya ve malzemeyi kargo vasıtasıyla Mardin Nusaybin ilçesi Yerköyü Yer İlköğretim Okuluna gönderdim. Ben bu anlamda kargo desteğini esirgemeyen Zonguldak UPS Kargo işletmesi sahibi Bahri Kütük’e çok teşekkür ediyorum”

Daha öncede 2015 yılında 2011 Van depreminin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar ve çocuklar için sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattığını, yardım kampanyasının sadece Mardin ve Güneydoğu ile sınırlı kalmayacağını belirten Keskin, “Ben bu tür yardımların Türkiye’nin değişik bölgelerindeki ihtiyacı olan insanlara ulaştırılmasına devam ettireceğim. Bunun içinde birçok ağabeylerime, ablalarıma ve büyüklerimizin desteğine ihtiyacım var” dedi.

Zonguldak UPS Kargo işletmesi sahibi Bahri Kütük’de, “Bizim de çorbada bir tuzumuz olsun istedik. Arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir yardıma vesile oldu. Bizim de bu yardımda bir tuzumuz olduysa ne mutlu bize” diye konuştu.

Okunma Sayısı: 956
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 13:48
banner35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4