Vergi Borcu olanlara büyük kolaylık

Vergi Borcu olanlara büyük kolaylık

Vergi Borcu olanlara büyük kolaylık
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin yaptığı açıklamada, Alaplı belediyesine borcu olan vatandaşlara büyük kolaylık sağladıklarını söyledi.
Alaplı Belediye Başkanı Tekin yeni kanun ile birlikte yürürlüğü giren Torba kanununda belediyeye borcu olan mükelleflerin yapılandırma ile borçlarını rahatlıkla ödeyebileceklerini söyledi. Tekin şu açıklamalarda bulundu:
Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanun 19 Ağustos Cuma günü Resmi Gazetede yayımlandı. Bu kanun ile belediyelere ilan ve reklam vergileri,çevre temizliği, arazi, arsa, harç, ücret, katılma payları gibi borcu olanlara büyük ödeme kolaylığı sağlanıyor. Bu kapsamda 31 Ekim Çarşamba gününe kadar başvurulması halinde gecikme faizi, gecikme zamları ve vergiye bağlı cezaların hepsi siliniyor. Ayrıca taksit imkanı da sağlanıyor. Vatandaşlarımızdan aldığımız vergiler yine vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönüyor. Vergi borcu bulunan vatandaşların ileride çeşitli sorunlarla karşılaşmamaları için yeniden yapılandırmadan faydalanmalarını tavsiye ediyorum.
Yeniden yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar Alaplı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.
Okunma Sayısı: 757
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39