Zirveden çöküşe

Başarı hikâyelerini severiz. İnsanlara ilham olur yol gösterir. Çekirdekten  çınarlığa uzanan yolda ilerlemek, hamurda bolca dürüstlük, şükür ve dua varsa mümkündür. Bu yolda Rabbin de arkanda olur sonrasında halk da. Bu memlekette bir yerlere gelmenin tek yolu alavere dalavere dersen orda tökezlemeye başlarsın. Taş üstüne taş koyanın yanında oysa devlet. Taş atanın yanında olmasını beklemek olmaz elbet.  Gel gelelim sözde zirveden hak edilen çukura düşen arızayı izliyoruz son günlerde. Halk isyanda. Ne için yola çıkıldı varılan yol neresi. E tabi yeri gelmişken de söylememek olmaz klavuzu karga olanın da burnu b[*]ktan çıkmaz. Bomba bomba diye verdiğin gaz da bitmiş.

Şimdi ne yapmalıydı nasıl bi yol izlemeliydi dersini almak için de çok geç. Halkın içinden onların yüreğinden konuşmalı. Gerçek dertleri bir  çözüm üretmek adına gündeme getirmeli. Çözümü de cebine yönlendirmemeli. –meli –malı oysa çok bilir kişimiz arızamız bunları biraz olsun küpe  yapmalı.Atıığın her lokmayı ölçmeli ve tartmalı. Tatli tatlı yemenin de acı muhabbeti mutlaka olmalı.Günü de bu pek anlamlı fıkra ile sonlandırmalı.

 

Hayvanat bahçesinde bir kafeste iki maymun varmış. Maymunlardan biri bakmış ki; diğer maymun kafese atılan yiyecekleri, yemeden önce poposuna tutuyor. Sormuş:

- Kardeş ne yapıyorsun?

Diğer maymun açıklamış:

- Geçen gün bir şeftali attılar, çekirdeğini çıkarana kadar ne çektim! Popoma göre mi diye ölçüp yutuyorum!...

 

 

Okunma Sayısı: 3388
YORUM EKLE

banner13

banner4