Açık kapı halkın yanında!

Açık kapı halkın yanında!

Açık kapı halkın yanında!

ZONGULDAK Valiliğinde, 13 Nisanda açılan 'Açık kapı' bürosu vatandaşın talep ve şikayetlerini dinleyerek ilgili yerlere ulaştırıyor.

Zonguldak Valiliği giriş katında, 'Açık Kapı Milletin Kapısı' sloganıyla faaliyetini sürdüren birim ile vatandaş ile kamu bürokrasisi arasındaki iletişimin en üst düzeyde kurulması hedefleniyor. Açık kapı bürosunda çalışan memurlar, gelen vatandaşların talep, beklenti ve şikayetlerini alaran takip ediyor ve sonucunu bildiriyor. Açık Kapı il Koordinatörü sosyolog Nurten Karadağ, açıldığı günden bu yana vatandaşların hizmetten memnun kaldığını söyleyerek, şöyle dedi:

"Vatandaşların ilgisi çok yoğun her türlü ilgi talep ve şikayetlerini yedi iş günü içerisinde alıyoruz. Mutalip ve şikayetler kurumlar tarafından olumlu ya da olumsuz cevaplandırılıyor. Eğer olumsuzsa yasal mevzuatlardan dolayı olumsuz sonuçlandığını kendilerine anlatıyoruz. Alternatif çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Vatandaşlar buraya gelecek geliyorlar. İlgi ve alakaları çok yoğun. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Gittikleri kurumdan çözüm alamazlar ise veya aldıkları çözüm kendilerini memnun etmedi ise buraya gelip müracaat edebilirler. Devlet kurumlarıyla olan herhangi bir problem, talep, şikayetleri Zonguldak Valiliği Açık Kapı’ya gelebilirler. İl Milli Eğitim, Emniyet, Orman Bölge ve Tapu Kadastro Müdürlüğüne kadar vatandaşların her türlü talebini alıyoruz."

DHA

Okunma Sayısı: 1744
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4