Aday belli değil, Genel Merkez çalışıyor

Aday belli değil, Genel Merkez çalışıyor

Aday belli değil, Genel Merkez çalışıyor

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ankara’da gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgiler verdi. AK parti Zonguldak Milletvekilleri ve 7 ilçe başkanının katılımıyla Ankara’da Alt Komisyon’da toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Tosun, merkez adayı ile ilgili hiçbir görüşme gerçekleşmediğini de sözlerine ekledi.
Salı günü merkez ve ilçelerin adaylarının netlik kazanabileceğini söyleyen Başkan Tosun: “Ankara’da 7 ilçemizin aday adayları ile ilgili Alt Komisyon’da bir toplantı gerçekleştirdik. İlçelerden sorumlu Ar-Ge’de görevli Milletvekilimiz, Seçim İşleri ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu yetkili ile görüşme gerçekleştirdik. Yapılan anket çalışmalardı, telefonda yapılan anketin yanı sıra yüz yüze saha çalışmaları üzerine çalışmalar aktarıldı. Yapılan görüşme sonrasında çıkacak olan isim Üst Kurul’a verilecek. Önümüzde ki günlerde adaylarımızı sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak” dedi.
‘BANA BİLGİ VERİLMEDİ’
Genel Merkezin Zonguldak Belediye Başkanlığı için aday tespit çalışmasının devam ettiğini söyleyen Başkan Tosun: “Merkez adaylığı ile ilgili konuşulmadı, sadece ilçelerimizi konuştuk. Zonguldak merkez de Özcan beyin ismi geçiyor, kendisi böyle deklare ediyor. Salı günü açıklama yapılır diye düşünüyoruz. Çünkü Genel Merkez bana bir bilgi vermedi, ne yapılıyor bilmiyorum” dedi. 
‘CHP SALI GÜNÜNÜ BEKLESİN’
Son olarak CHP İl Başkanı Hakkı Güney’in ‘AK Parti bizim adayımızı açıklamamızı bekliyor’ sözlerine yanıt veren Tosun: “AK Parti kimsenin adayını bekleyecek parti değildir. Teşkilat çalışmaları yapılıyor. Cumhurbaşkanımız Zonguldak’ı almamız istiyor ve alacağız. CHP’nin adayını açıklamasını beklemiyoruz. Bizim bir çalışma sistemimiz var, Salı günün beklesinler. Biz önce adayımızı açıklayalım da görsünler” dedi. (Gamze Taşdemir)

Okunma Sayısı: 3286
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39