Beü ile İşkur arasında işbirliği protokolü

Beü ile İşkur arasında işbirliği protokolü

Beü ile İşkur arasında işbirliği protokolü

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Zonguldak İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerinin iş gücü piyasasına hazırlıksız yakalanmasını önlemek, mesleki iş alanları hakkında bilgilenmelerini sağlamak, yeni iş alanlarına yönlendirilerek genç işsizliğin azaltılmasını sağlamak ve istihdam artışını desteklemek için 05 Mart Salı günü iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu iştirak etti. İmzalanan protokolle haftanın belli günlerinde üniversite irtibat noktalarında görev alacak iş ve meslek danışmanları, üniversite öğrencilerinin İŞKUR İş Kulübü hizmetlerinden aktif şekilde hizmet almasını sağlayacak. “Çalışmak İsteyen Herkese Göre Bir İş Var” İmzalanan bu protokol ile İŞKUR İş Kulübü tarafından öğrencilere meslek hayatına iyi bir başlangıç yapabilmeleri için özgeçmiş hazırlama, iş arama becerileri ve işverenle mülakat ve iletişim teknikleri, iş gücü piyasası, kurum faaliyetleri, özgeçmiş hazırlama ve Avrupa Birliği düzleminde iş arama gibi konularda eğitimler verilecek. İş kulüplerinin “Çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu” esaslı eğitim projesi çerçevesinde, öğrencilerin bilgileri İŞKUR tarafından kayıt altına alınacak ve bu öğrenciler uygun programlara yönlendirilecek. Ayrıca İŞKUR yetkilileri, işverenlerden gelen talepleri de mevzuat çerçevesinde öğrencilerle eşleştirecek ve böylelikle öğrenciler meslek sahibi olabilecek.

“Özgüven Ve Motivasyon Desteği Sağlanacak” İŞKUR ile imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çufalı protokol sayesinde, öğrenciler tarafından İŞKUR İş Kulübü hizmetlerinin ve faaliyetlerinin bilinirliğinin artacağını, öğrencilerin mesleki bilgi ve deneyime yönelik eksikliklerinin giderileceğini, iş gücü ve piyasası ve iş hayatı konularında sağlıklı bilgiler alarak kendilerine özgüven ve motivasyon desteği sağlanacağını, gelecek dönemlerde de öğrencilerin iş alanları ile ilgili İŞKUR ile olan işbirliklerinin sıkı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

Gündem

Okunma Sayısı: 1347
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER