Çaturoğlu'ndan incelemeler...

Çaturoğlu'ndan incelemeler...

Çaturoğlu'ndan incelemeler...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldakta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çaturoğluna ziyarette İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediyesi Gurup Başkan Vekili Abdullah Karagüzel eşlik etti.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğüne yeni atanan Uzman Dr. Ertuğrul Güneri ziyaret etti. Ziyarette yeni görevinde Günere başarılar dileyerek şunları söyledi; Bu kutsal ve zorlu görevde bizler ne tür bir talebiniz olursa bu şehrin büyümesi konusunda her zaman yanında olacağız. 2017 yılını geride bıraktık orada yaptıklarımız, yapamadıklarımız ve yapacaklarımızı değerlendirerek 2018 yılına bir yol çizerek yolumuza devam edeceğiz. En önemli konulardan bir tanesi sağlık. İnsan yaşantısını direk ilgilendiren bir konu. Bu noktada yeni yapılanma çerçevesi içerisinde görev alan arkadaşlarımızla birlikte, bu yoğun temposu sizleri bekliyor olacak. Bizler de Ankarada bu işlerin takipçisi olacağız. Sağlık Bakanlığına ben kendim sıkı sık gidiyorum. Gerekli yapılacak çalışmaları takip ediyorum sürekli. Sağlık Bakanlığı topu size attı. Arazi, proje ne gerekiyorsa ‘Benden para isteyin ve gereğini yapın dedi. Sağlık Yönetimi Genel Müdürünü de ziyaret ettik. Gerekli kadroları eksikliklerini de ilettik. Sizlerden güzel çalışmalar bekliyoruz. Hizmetlerin alınması ve sunulmasında bizlere ne görev düşüyorsa biz sizin yanında olmaya hazırız.
Güner: Hastane bazında pek eksiğimiz kalmayacak
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Sağlık Müdürü Güner, Ben ekibim sorumluluğumuzun farkındayız, desteğinizi hissediyoruz. Zonguldak için iyi şeyler yapmak istiyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Hep beraber olduğumuz sürece bence çok fazla şeyler yapacağız. Malum şehrin bir hastane ihtiyacı var. O da bir an önce başlayacak gibi duruyor. Alaplıda hastanemiz için ağaçlar temizlendi. Orada bir inşaat başlayacak. Gökçebeyde ki hastane inşaatımızın yüzde 12-13ü oldu. Hızlı gidiyor. Kasım 2018 de bitecek gibi duruyor. Hastane bazında pek bir eksiğimiz kalmayacak. Kilimli programa alındı. Onunla ilgili yazışmalarımız yaptık. Eksiğimiz aile sağlığı merkezi var. Birinci basamak eksikliklerimiz var. Onunla ilgili ödeneğimiz de İl Özel İdareye aktarıldı, projelerimizi sunduk. 2018 yılında çoğunluğu yapılacak ve bitecek dedi.
Milletvekili Çaturoğlu ve beraberindekiler 69 Ambarlarında yapımları devam eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 112 ve AFAD hizmet binalarının inşaatları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün BAKKA destekli Kozlu Su Sporları Tesisleri inşaatında incelemelerde bulundular.
Çaturoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün hizmet binasının önünde yaptığı açıklamada Yaklaşık 7 milyon TL ihale bedeli olan binanın bitirilmesi için 400 gün öngörülmüş. Binanın 15 Ağustos 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor dedi. Çaturoğlu, 112 ve AFAD Hizmet binası önünde yaptığı açıklamada ise 6 milyon 900 bin TL ödeneği olan binanın yüzde 99u bitirildi. Binamız çok kısa zamanda tamamlanarak hizmete girecek ve kurumların kullandığı çağrı merkezi numaraları sonlandırılarak 112 çağrı merkezi adı altında tek numaraya geçilerek kargaşa ortadan kalkmış olacaktır. Kozlu Su Sporları Tesislerinde inceleme yapan Çaturoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi; Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın desteği ile yapımı devam eden Kozlu Su Sporları Merkezi inşaatımız devam etmektedir. Proje bedeli 1 milyon 100 bin TLdir. İnceleme yaptığımız inşaatların yaklaşık toplam maliyetleri 15 milyonu bulmaktadır. İlimiz hayırlı olmasını diliyorum şeklinde konuştu.

haber

haber

Okunma Sayısı: 3693
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13