Çevre Bakanlığı anladı! TTK, Özel İdare, BEÜ anlamadı!

Çaycılıktan bir anda inşaat sektörüne ve siyasete atılma kararı alan Sabri Tığ, bugüne kadar devletten yaklaşık 50 milyonluk ihale aldı. Cumhurbaşkanının talimatına rağmen akrabaları halen Ak Parti kademelerinden vazgeçmiyorlar.Tezgahlarına karşı çıkanları ise kardeşinin sahibi olduğu gazete ve internet sitesi ile gayri ahlakive FETÖ’cü diye karalamaktan da geri kalmıyorlar.

Çevre Bakanlığı anladı! TTK, Özel İdare, BEÜ anlamadı!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, parti teşkilatlarında ‘Metal Yorgunluğu’nu gidermek amacıyla il ve ilçe teşkilatlarının yeniden yapılanması için kesin talimat vermesine rağmen, bazı isimlerin ıslarla Ak Parti’yi aile şirketi gibi kullanmaya devam etmesi kamuoyunun tepkisini çekiyor.

Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ’ın abisi Sabri Tığ birden bire inşaat sektörüne atılma kararı verdi ve ortağı olduğu ME-SA İnşaat Madencilik Hizmet San.Tic. Ltd.Şti.  Kasım 2017 tarihine kadar Zonguldak’taki kamu kurum ve kuruluşlarından 48 milyon 500 bin TL civarında ihale aldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “kamu ile iş, ihale, taşeron ilişkisi bulunanların yönetimlerde görev almayacak” talimatına rağmen bazı kamu kurumlarının ihalelilerini başka şirketlerin alamaması dikkat çekiyor.

Sabri Tığ’ın eniştesinin sahibi olduğu inşaat şirketi ile ortaklığı başlar başlamaz, kamu kurumlarından alınan toplamda yaklaşık 50 milyon TL’yi bulan ihalenin yanı sıra, Zonguldak Belediye Meclisi’ne de üye seçilmesinin ardından buradan da, şehrin çeşitli yerlerinde yaptığı inşaatların da imara uydurularak, ruhsat işlemlerinin kolaylaştırılmasını sağladı.

Gazetemize ulaşan bilgiler arasında ME-SA İnşaat Madencilik Hizmet San.Tic. Ltd.Şti.  aldığı kamu ihalelerinden yakın tarihli bir iki  örnek:

30 Ekim 2017 tarihinde imzalanan sözleşme ile Türkiye Taşkömürleri Kurumu’nun 46 dairelik lojmanları ile 23 daireli apartmana mantolama işleri.

30 Haziran 2017 tarihli imzalanan sözleşme ile İl Özel İdaresi tarafından verilen ihalede, 15 milyon 300 bin TL bedelli, Devrek’te 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik öğrenci pansiyonu yapım işi.

14 Şubat 2017 tarihli yine Devrek’te 4 milyon TL’lik bedel ile 300 kişilik öğrenci yurdu ikmal inşaatı yapım işi gibi geçen 6 yıl içinde aldığı sayısız kamu ihalesinde bazı siyasilerin, bürokratların ve parti eski yöneticilerinin de etkili olduğu öğrenildi.

Bu ihalelere itiraz edenlerin ise söz konusu yayın organı tarafından yapılan etik dışı, olumsuz ve gayri ahlaki haberler ile sindirilmeye çalışıldığı da ifade ediliyor.

Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatına rağmen, ME-SA İnşaat Madencilik Hizmet San.Tic. Ltd.Şti. nin diğer ortağı Mecit Aydın’ın Ak Parti İl Başkan Yardımcısı olduğu, Sabri Tığ’ın hanımı ise Ak Parti Kadın Kolları MKYK üyesi olması dikkat çekici.

PARTİ ESKİ YÖNETİCİSİ KİM?

Siyaset sahnesine eski il yöneticilerinin marifeti ile girerek Ak Parti’ye katılan Sabri Tığ, Devrek’te çay ocağı işletirken birden bire inşaat sektörüne atılma kararı ile aldığı kamu ihaleleri sonrasında birileri “yürü ya kulum” dedi. Bu partinin eski yöneticisinin kimliği ise merak edilmekte.

Yine Ak Parti eski yöneticilerinin sayesinde belediye meclis üyeliğine de kapağı atan Sabri Tığ, MESA inşaatın şehrin önemli mahallelerinde de birçok konut inşaatları yaptı. Bütün bunlara rağmen inşaatlarında su parası da vermek istemeyen Sabri Tığ, inşatlarında kullandığı kaçak su nedeniyle Zonguldak Birinci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

FETÖ BAĞLANTISI MI VAR?

ME-SA İnşaat Madencilik Hizmet San.Tic. Ltd.Şti. İnşaatın üyesi bulunduğu iddia edilen ZONİAD’ta emniyet güçlerince FETÖ örgütü yapılanması kapsamında baskın yapılmış, Tığ’ın FETÖ’nün,  Zonguldak halkından gasp ettiği 50 milyonluk okulun inşaatında da taşeronluk yaptığı, çocuklarının da bu okulda okuduğunu ve Zonguldak imamları ile sohbetlerde bulunduğu iddia edilmişti.

UTANMAZCA KARALADILAR

Kurdukları bu inşaat tezgâhlarına karşı çıkan Ak Partili dürüst yöneticileri ise hem ahlaki hem de ticari itibarlarını yüzsüzlük ve aymazlıkla sahibi bulundukları gazete ile karalama yoluna giderek sindirmeye çalıştılar.

Kendi çocuklarının FETÖ okulunda okurken, karşı gelen bazı kişilerin çocuklarını söz konusu okuduğu gerekçesiyle gazete ve internet sitesi yoluyla karalama kampanyaları yapmaları utanmazlığın ayrı bir yönü.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yazdığı teşkilatlara gönderilen 6.Olağan Kongre Rehberinde detayları yer aldı. rehberde, teşkilat yöneticilerinin hangi kriterlere göre belirleneceği tek tek sıralandı.

Kamu ile iş, ihale, taşeron ilişkisi bulunanlar yönetimlerde görev almayacak

Akrabalık, hemşeri grubu ya da herhangi bir mensubiyet ön plana çıkarılmayacak

Şaibeye, dedikoduya fırsat verilmeyecek

Partinin temel ilkelerine uygun kişiler belirlenecek

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla iştiraklerinde çalışanlardan parti yönetimine üye seçilmeyecek.

Coğrafi ve demografik yapıya uygun yönetimler oluşturulacak

Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri parti organlarına üye olamayacak.

Yönetim kurullarında görev alacak üyeler eğitimli olmalarına önem verilecek. Yönetim Kurulunun en az yüzde 30u yüksekokul mezunu olacak.

İl ve İlçe yönetimleri demografik yapıya uygun şekilde oluşturulacak.

Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminde ekonomik ve sosyal durumu, temsil kabiliyeti dikkate alınacak.

Okunma Sayısı: 30730
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 3 yıl Önce

Vaybe ALLAH YEDİRMESİN o yönetimlerde kim varsa devletten ihale alıyorsa allahım çıkarsın tez zamanda.kan emiciler.

mustafa yıldız
mustafa yıldız - 3 yıl Önce

hüseyın çzbakır vekilim lütfen gereğini yapın.bu şahışlar eğer ihale almışsa.belgede ortdada demekkı var..

Caner yıldırım
Caner yıldırım - 3 yıl Önce

Bu kadarda yüzsüzlük olmaz..zeki tosun beyfendi lütfen bu adamların istifalarını isteyiniz lütfen.siz ler sayın reisimizi temsil ediyrsunuz lütfen

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

sayın gundem yetkılılerı bımer cımer e de yazın mutlaka işin ucunu bırakmayın lutfen

pusula
pusula - 3 yıl Önce

sabrı kamuyu alirıza işadamlarını sömürmeyı sevıyor aile dayanısması bu olsa gerek pusulaları saşmış.

kadir
kadir - 3 yıl Önce

sizden rica ediyorm size attığım son belgeyı yayınlayın lütfen..

MEHMET
MEHMET - 3 yıl Önce

GAZETECİ BÖYLE OLMALI

atıf
atıf - 3 yıl Önce

bu daha başlangıç.bir bir dökülecektir yaptıkları ortaya


SIRADAKİ HABER