CHP'de kritik PM öncesi bomba gelişme!

CHP'de kritik PM öncesi bomba gelişme!

CHP'de kritik PM öncesi bomba gelişme!

CHP’de gözlerin çevrildiği Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesi sürpriz gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM’de dar kapsamlı bir listenin getirilmesi talimatını verdi.
DÜZGÜN HABER’in CHP kulislerinde edindiği bilgiye göre, MYK toplantısında 18 Aralık Salı günü yapılacak Parti Meclis’i toplantısına getirilecek liste konusunda sürpriz bir karar alındı.

400 KİŞİLİK LİSTE ASKIYA ALINDI
Kılıçdaroğlu, Salı günü yapılacak PM toplantısında İYİ Parti ile yapılan işbirliği doğrultusunda üyelerin bilgilendirileceğini ve İstanbul Büyükşehir adayının ilan edileceğini belirterek, dar kapsamlı bir aday listesinin gündeme getirilmesi talimatını verdi.

SANDIKTAN ÇIKANLAR AÇIKLANACAK
Kılıçdaroğlu’nun talimatının ardından Salı günü önce MYK sonra toplanacak PM toplantısının gündemine ilan edilecek belediye başkan adaylarının sınırlı sayıda tutulması için düğmeye basıldı.
24 ARALIK’DA PM YENİDEN TOPLANACAK
CHP PM’nin, 400 kişilik listeyi ve yarın gündeme gelmeyecek olan büyükşehirlerin adaylarını görüşmek için 24 Aralık da yeniden toplanması bekleniyor.

TÜRKİYE GENELİNDE EĞİLİM KARARI ÇIKTI
Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapılan MYK toplantısında, talep eden bütün il ve ilçelerde belediye meclis üyelerinin eğilim yoklamasıyla belirlenmesi kararı da alındı. Fermuar yönteminin uygulanacağı eğilim yoklamasında tek rakamlar Genel Merkez kontenjanına, çift rakamlarsa sandıktan çıkanlara ayrılacak. Eğilim yoklaması Ocak ayında yapılacak.

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 2373
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39