Çolakoğlu kutladı

Çolakoğlu kutladı

Çolakoğlu kutladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 
Çolakoğlu, yayımladığı mesajında Kabotaj Kanunu'nun kabulüyle Türkiye'nin kendi kara sularındaki egemenliğini ve bağımsızlığını ilan ettiğini anımsattı. 
Söz konusu kanunun ülkenin denizciliğinin gelişmesi için önemli bir imkan ortaya çıkardığını belirten Ahmet Çolakoğlu, üç tarafı denizlerle çevrili olan iki önemli boğaza sahip Türkiye için, karasularının bağımsızlığı ve egemenliğinin hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. 
 Dünyada bugün, ülke ekonomileri için lokomotif görevi yapan temel sektörlerden olan denizcilik sektörünün sağladığı girdilerin büyüklüğü ve önemi açısından ülkeler için hayati sektörlerden biri haline geldiğini belirten Çolakoğlu, şunları kaydetti: "Ülkemizde de denizcilik sektörü, altyapısı, tersaneleri, ticaret filosu ve uluslararası rekabete açık yapısıyla ekonomimize büyük katkı sağlamaktadır. Hükumetlerimizin de son yıllarda yaptığı yatırımlarla göstermiş olduğu büyüme ve ilerleme hamlesi ile denizcilik sektöründe ülkemizin uluslararası denizcilik pazarında aldığı payın artmasında da önemli katkılar sağlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm denizcilerimizin ve halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutluyor, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum."

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Okunma Sayısı: 1496
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13