DEMİR'DEN SERT TEPKİ!

DEMİR'DEN SERT TEPKİ!

DEMİR'DEN SERT TEPKİ!

GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Üzülmez müessesi hakkında çıkan haberlere ve yorumlara  sert tepki gösterdi. 

Demir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun gözbebeği müesseselerinden biri olan Üzülmez müessesimiz hakkında bazı internet siteleri ve yerel gazetelerde amacı belli bazı haber ve yorumlar yayınlanıyor. 

280 madenci kardeşimize işten erken çıktıkları için cezai işlem uygulandığı iddiası üzerinden Üzülmez müessesemiz  kurumsal  ve yönetsel anlamda yıpratılmaya çalışılıyor. 

Bu tür haber ve yorumları yapanlar ve yıpratanlar bilmelidir ki, Üzülmez müessesesi, TTK içinde en disiplinli, üretim açısından en verimli müesseselerimizin başında geliyor. 

Yapılan kasıtlı haber ve yorumlar bu gerçeği değiştirmeye yetmez.

Belli amaçlara yönelik olduğu anlaşılan bu haber ve yorumları kabul etmiyoruz. 

Üzülmez müessesemizde hasta kağıdı alan, iş kazası nedeniyle ocaktan çıkan tüm madencilerin hastanelerimizde ki tetkik ve tedavi süreçleri bile yakından takip edilmekte, tedavilerinin biran önce tamamlanarak mümkün olan en kısa sürede  yeniden işlerine dönmeleri sağlanmaktadır.

Hiç şüphe yok ki, mesai bitiminde saat hatası gibi çeşitli nedenlerle, madencilerimizin 1-2 dakikalık erken karta basma hareketi yapması nedeniyle madencilerimizin yevmiye ve hafta tatili cezası almaları makul ve kabul edilebilir bir uygulama değildir. 

Bu nedenle doğal olarak bu hataların düzeltilmesi en doğru yoldur. 

İşçi ile kurum yönetimini ve sendikayı karşı karşıya getirmeye yönelik bu tür polemikler, Üzülmez müessesemizin disiplin ve üretim verimliliği yönündeki örnek durumunu değiştiremez.

Üzülmez; işçisiyle, sendikasıyla ve amiriyle bir bütündür. Disiplin ve üretim verimliliğini bu bütünlüğe borçludur.

Her kim olursa olsun, her ne amaçla olursa olsun Üzülmez müessesemiz üzerinde polemik yaratmaya ve maden işçilerinin moral ve motivasyonunu bozmaya, kurum yönetimini yıpratmaya kalkışanlar karşısında yine maden işçilerini bulacaktır. ‘’

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 2102
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner4