Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ilk değerlendirme raporu yayımladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin ilk değerlendirme raporu yayımlandı.

Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ilk değerlendirme raporu yayımladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin ilk değerlendirme raporu yayımlandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından öğrencilerin akademik başarılarını etkileyen faktörleri belirlemek ve bu konularda çalışmalar yapmak amacıyla, Ereğli Eğitim Fakültesi “pilot fakülte” olarak belirlenmiş ve 2017-2018 Akademik yılı içinde öğrencilere anket uygulanmıştı.

Çalışma grubu tarafından elde edilen veriler analiz edilerek tespit edilen bulgular ve sonuçlar ‘’Ereğli Eğitim Fakültesinde Öğrenim Gören Öğrencilerin Çalışma Becerileri Algılarının İncelenmesi” başlıklı rapor haline getirilerek Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma merkezinin web sayfasında yayımlandı. Uygulamalar önümüzdeki dönemde üniversitenin diğer birimlerinde de uygulanacak olup elde edilen sonuçlar yine internet sayfamızdan paylaşılacak.

Dekan Prof. Dr. Soner Yavuz, “Değerlendirme raporu bulguları, üniversitemiz birimlerinin iyileştirici düzenlemelerinde önemli rol oynayacak” dedi. Hazırlanan bu raporların en önemli amacının, raporlarda belirtilen bulgular ışığında birimlerimizin iyileştirici bazı düzenlemeleri yapacak olmaları ve yapılacak iyileştirmelerin eğitim-öğretim hayatına yansımalarının ilerleyen dönemlerde görebilecek olunması olduğunun altını çizen Eğitim Fakültesi Dekanı Yavuz, “Elde edilecek bu gelişmeler, hazırlanan değerlendirme raporlarının öneminin daha fazla anlaşılmasını sağlayacaktır” dedi.

Yavuz, söz konusu faaliyetler için merkez yönetimi ile danışma kurulu üyelerine ve değerlendirme raporunu hazırlayan Dr. Öğr. Üyesi Özgür Murat Çolakoğlu ve Arş. Gör. Esma Nur Karameşe’ye emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Okunma Sayısı: 29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39