EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN İLK ARA TATİLİ BAŞLADI

EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN İLK ARA TATİLİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020-2021 eğitim  öğretim döneminin ilk ara tatili için başiadı.

Cuma günü ara tatil öncesinde son okul zili çaldı.

16 Kasım 2020 Pazartesi başlayacak olan ara tatil ve 20 Kasım 2020 Cuma sona erecek Bakanlık tarafından yeni eğitim öğretim dönemi, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı dersler  kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı.

Birinci aşamada, ana sınıfları ve ilkokul birinci sınıflar için 21  Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin ardından, ikinci aşamada, 12 Ekim'den  itibaren ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları  ile özel gereksinimli çocuklar; üçüncü aşamada ise 2 Kasım Pazartesi itibarıyla  ortaokul 5. ve lise 9. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmişti.

Ve MEB tarafından açıklanan tatil takvimine göre, okullarda ara tatil, 16 Kasım 2020 Pazartesi başlıyor ve 20 Kasım 2020 Cuma sona erecek.  Ara tatilde öğretmenler, mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabilecekler. TRT EBA kanallarında ara tatilde telafi yapmak isteyen öğrenciler için  dönem içindeki ders programlarının özet tekrarları yayınlanacak.  

SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN..

Ara tatiliin başlaması sebebiyle Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun sosyal medya hesabından mesaj yayınlayarak öğrencilere seslendi; Tosun, "Sevgili Öğrencilerim; Biraz buruk başladığımız eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline çıkıyorsunuz. Dinlenin, bol bol kitap okuyun ve varsa ders eksiklerinizi  Eba TV’ yi takip ederek tamamlayın. En önemlisi sağlığınıza dikkat edin. Sizleri çok seviyor ve iyi tatiller diliyorum"dedi

 

Okunma Sayısı: 1558
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner4