Elvanpazarcık'tan Şehit Yakınlari İçin Kampanya

Elvanpazarcık'tan Şehit Yakınlari İçin Kampanya

Elvanpazarcık'tan Şehit Yakınlari İçin Kampanya

ZONGULDAKın merkeze bağlı Elvanpazarcık belde halkı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatında şehit olan askerlerin yakınları için bağış topladı. Belde halkı, gönüllü askerlik için de doldurdukları dilekçeleri askerlik şubesine teslim etti.
Merkeze bağlı Elvanpazarcık beldesi gençleri, operasyonda şehit olan askerlerin ailelerine destek olmak için yardım kampanyası başlattı. Ev ev dolaşan gençler, belde halkının talebi üzerine gönüllü askere gitmek isteyenlerden de dilekçe topladı. Gönüllü olarak askere katılmak isteyenlerin verdiği imzalar Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanlığına teslim edildi. Şehit askerlerin yakınları için toplanan 5 bin TL para ise Mehmetçik Vakfına gönderildi. Gençler, kampanyanın devam ettiğini, toplanacak paraların vakfa yatırılacağını bildirdi.
Elvanapzarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, askerlik şubesi önünde yaptığı açıklamada Mehmetçiğin ülkenin bekası için Afrinde kahramanca destan yazdığını söyledi. Elvanpazarcık gençlerinin Mehmetçiğe destek olmak için tüm beldeyi gezdiğini anlatan Uzun, Gençlerimiz şehitlerimizin aileleri için mahallede ve kendi aralarında para toplamışlar. Bunu Mehmetçik Vakfına teslim ediyoruz. Ayrıca 40ın üzerinde vatandaşımız da askere alınmak için imza toplayarak dilekçe ile müracaat etti. Örnek olmak için buradayız. Beldemiz genelinde bu oluşuma geniş çaplı olarak devam edeceğiz. İnşallah kahraman Mehmetçiğimiz, Afrinde teröre büyük darbe vererek ülkemizin bekası için sınır güvenliğini sağlayacaktır dedi.

 

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 4033
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner4